Вчені дізналися, що робить шлюб щасливим
Як показали дослідження, проведені вченими з Каліфорнійського університету, цей ген контролює рух в головному мозку такого нейромедіатора, як серотонін, повідомляє GlobalScience.
Група вчених на чолі з Робертом Левенсон вела спостереження за більш ніж 150 подружніми парами протягом 20 років. Кожні п'ять років учасники розповідали психологам про свої емоційні відчуття шлюбу.
Дослідження також передбачало спілкування пар і в лабораторних умовах. Таким чином, у дослідників була можливість оцінити їх справжні взаємини, вивчити вираз облич, тон голосу і т. д.
У всіх учасників дослідження узяли на аналіз зразки ДНК. Фахівці порівняли їх генетичний профіль, рівень задоволеності подружнім життям і емоційну тональність.
У нейромедіаторній серотонінергічній системі мозку, ключову роль грає ген 5-HTTLPR, також відомий як "ген щастя". Він регулює настрій і від його змін залежить кількість трансмісії серотоніну.
Дослідниками було встановлено, що "короткий" варіант даного гена пов'язаний зі зниженим перенесенням серотоніну, збільшуючи ризик розвитку депресії. І навпаки, "довгий" варіант піднімає рівень транспортування цього "гормону радості", викликаючи відчуття задоволеності життям.