На європейських пачках цигарок з'являться "жахливі" картинки

— 9 жовтня 2013, 08:49

Зокрема 65 відсотків поверхні упаковки займатимуть потворні фото органів, уражених хворобами, що зумовлює паління, а також написами на кшталт "паління вбиває", пише Deutshe Welle.

Таким чином європарламентарі сподіваються застерегти від паління передусім європейську молодь. З цією метою ухвалений закон передбачає також заборону використання у цигарках таких ароматичних речовин та додатків, як ментол, ваніль чи шоколад.

Більш суворі приписи заплановані також і для популярних у деяких країнах ЄС так званих "електронних" цигарок. Їхніх виробників можуть примусити оприлюднювати склад рідини з умістом нікотину, яка застосовується в таких цигарках.

За даними німецького інформаційного агентства dpa, тепер мають початися перемовини з урядами країн ЄС щодо деталей нових приписів, які зможуть вступити в силу не раніше, ніж за два роки.

Тютюнова промисловість Євросоюзу побоюється жахливих наслідків нововведень, зокрема, скорочення тисяч робочих місць у галузі. На думку Ронена Беррі з British American Tobacco, ухвалені Європарламентом заходи надмірні. Він припустив, що ментолові цигарки все одно знайдуть шлях на чорний ринок, а доступ до них для підлітків та молоді стане ще простішим.

Міністри охорони здоров'я 16 країн Євросоюзу натомість безпосередньо перед голосуванням одностайно закликали Європарламент ухвалити закон, нагадавши, що "тютюн залишається у ЄС найважливішою причиною хвороб, яких можна було б уникнути, і зумовлює смерть близько 700 тисяч громадян Євросоюзу щороку".

Зазначимо, в українському МОЗ також готуються до нових ілюстрацій для пачок сигарет, що попереджають про шкоду паління. За словами екс-міністра Микола Поліщук зазначив: "Ми хочемо ще більше скоротити кількість курців, а ті, хто поки що не може кинути, щоб рідше виймали сигарету з кишені й рідше курили".

Реклама:

Головне сьогодні