Художник і поранений мітингувальник. Історія Олександра Тонського
56-річний будівельник з Полтави Олександр Тонський був поранений снайпером 20 лютого на Інститутській.
Зараз він проходить курс лікування у 17-ій Клінічній лікарні Києва, куди до Олександра прийшла художниця Алевтина Кахідзе.
Алевтина поспілкувалась з пораненим мітингувальником і замалювала його розповідь.
Одна з робіт стала листівкою, мета якої – допомогти розшукати бійців Самооборони Майдану, що врятували пораненого Олександра.
"Я очень хочу увидеть тех, кто из Самообороны звал меня к себе: "Дед, иди к нам". |
Все це – у рамках мистецької ініціативи "Листівки з Майдану", яка має на меті допомогти психологічній реабілітації та прискоренню одужання хворих.
Разом з пораненими художники працюють над мистецьким втіленням їхніх історій з Майдану, які потім віддають постраждалим. А ще – набори листівок із роботами митців та дизайнерів, присвячені подіям на Майдані.
Ці листівки можна надіслати як звістку, опору та частку духу протестів своїм родичам, близьким та друзям до будь-якого куточка України або світу.
У рамках проекту "Листівки з Майдану" документуються історії постраждалих, їх також можна прочитати на спеціально створеному сайті.
[L]Через соціальні мережі, засоби масової інформації, волонтерів та блог проекту postcards-from-maidan.tumblr.com організатори хочуть допомогти відновити втрачені контакти та надати можливість протестувальникам дізнатися про долю один одного.
Всі охочі долучитися до проекту: художники, протестувальники в лікарнях та люди, що розшукують постраждалих, можуть звертатися до організаторів ініціативи - Платформи для сучасного мистецтва Kadygrob&Taylor.
Перша історія у рамках проекту була про волонтера медичної служби Майдану Олесю Жуковську.
Наступна – про 56-річного Олександра Тонських з Полтави.
Алевтина Кахідзе малює те, про що розповідає 56-річний Олександр |
"Мы шли, нас было десять, возле лайтбокса. И они начали падать. А меня ранил. Но было не больно, как комар укусил. Я слышу: "Дед, иди к нам!"
Они зажигали баррикаду, чтобы дым все скрыл и нас забрать. А дым пошел в другую сторону. Тогда они мне бросили пакет со всем.
И тогда я зажигал с другой стороны…
Слышно было, как свистят пули. Но свою не услышишь. Непонятно, кто были эти снайперы, там открытая территория.
Стреляли так, что железные щиты пробивало.
Олександр Тонський |
Там санитарка была еще, девочка, которую в шею выстрелили. С ней все хорошо уже, да? Передавайте ей привет. Меня тоже в обед, около 12 ранили. Не забудьте нарисовать, у меня тут "Пуля" написано, правда, уже стерлось.
Мне смеяться нельзя.
Я очень хочу увидеть тех, кто из Самообороны звал меня к себе: "Дед, иди к нам".