Урбаністи розробили програму зміни Києва

— 4 квітня 2014, 17:00

"Як закласти основи цивілізованого управління містом, як зробити зручний транспорт, як перемогти пробки і вирішити проблему парковок, як зберегти і захистити історичну забудову, як очистити місто від реклами і багато іншого", - так описав проблеми, які пропонують вирішити урбаністи.

Публічний простір у Києві (Майдан Незалежності) та Нью-Йорку (Манхеттен)

Маніфест "Київ – зручне місто" сформовано навколо найбільш важливих проблем міста, вирішення яких довгий час ігнорувалося владою або заходи були малоефективними.

Пішохідний центр Нью-Йорка

Зокрема, на думку активістів треба розвивати громадський просторір: площі, вулиці, парки, пішохідні алеї, сквери, набережні, майданчики та усі інші відкриті міські простори, які городяни використовують для прогулянок, відпочинку, зустрічей та спілкування.

Крім того, активісти виступають за візуальну чистоту вулиць і будинків.

"Необхідно значно скоротити кількість візуального шуму на вулицях, який створюють реклама, кіоски, торгові намети. Часто за рекламою, вивісками і табличками не можна розгледіти фасади будівель", - вважають вони.

РЕКЛАМА:

Ще вони звертають увагу на те, що дрібна торгівля має розвиватись за рахунок магазинів та кафе на першому поверсі будинків, на противагу МАФам та торговим наметам.

Розвиток активного першого поверху, а не стихійної торгівлі
Набережне шосе у Києві та набережна у м. Любляна (Словенія)

Активісти також наголошують, що паркові зони повинні мати всі характеристики якісного публічного простору. Часто буває, що парки є приємними для прогулянки, але там більше немає чим зайнятись.

"Ми пропонуємо створити чіткий і прозорий механізм участі і контролю громадськості у справі розвитку міста. У взаємозв’язках громадськості, бізнесу, влади та професіоналів інтереси громади є пріоритетними. Влада міста витупає лише координатором узгодження їх інтересів. Має бути сформовано чітку і прозору систему містобудівної документації - Стратегія розвитку міста, Генеральний план, зонінг, детальні плани територій", - йдеться на сайті kyivmanifest.org.ua.

"Місто має розвиватися за поліцентричною моделлю з декількома громадськими центрами районного значення та великою кількістю локальних центрів. Усі території міста слід організовувати за принципом змішаного використання", пишуть активісти

"МАНІФЕСТ. КИЇВ — ЗРУЧНЕ МІСТО" підготувала Ради з урбаністтики, до якої увійшли Ініціатива "Простір Міста" (Андрій Косецький), Ініціатива "Київські проекти" (Григорій Мельничук),
Ассоціація велосипедистів Києва (Ірина Бондарено, Ксенія Семенова),
Ініціатива "За доступний громадський простір" (Ігор Тищенко),
Система орієнтування в Києві (Ігор Скляревський),
Urban Sustain Architecture (Роман Помазан),
ГО "Громадянська позиція" (Дмитро Мурін),
ГО "Київ. Стратегія 2025" (Федір Баландін),
Публічна мережа Андріївського узвозу (Влада Осьмак),
Інститут міста (Олександр Сергієнко),
Киев-Траффик-Инфо (Богдан Аганін), Станіслав Дьомін (архітектор, громадський радник ДМА), Дмитро Беспалов (експерт з транспорту, викладач КНУБА).

Реклама:

Головне сьогодні