Харківський дизайнер розробив символ для Дня Перемоги. Фото

— 5 травня 2014, 13:21

Символ розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін. Його маки нагадують слід від кулі, від якого розходиться кров.

Роботу харківчанин надав абсолютно безкоштовно.

"День пам'яті, день капітуляції фашистської Німеччини. І традиційний символ, "георгіївська стрічка", за останні місяці скомпрометований безповоротно. Потрібно було щось таке знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам'ять і скорботу", - розповідав гендиректор НТКУ Зураб Аласанія історію створення символу.

"Сергій (Мішакін, дизайнер) знайшов його. Швидко, і навіть не згадуючи про оплату. Він віддав його мені і Національному . Я віддаю його вам, і всім, кому він може знадобитися", - розповів ген директор НТКУ.

Завантажити різні варіанти символу можна тут

Біля символу логотип містить гасло "Ніколи знову", адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни, та роки воєнного лихоліття: 1939—1945.

ВІДЕО ДНЯ

"Цьогоріч вперше у Києві на офіційних заходах буде вжито європейську символіку пам’яті полеглих у війні - червоний мак", - йдеться у повідомленні Центру досліджень визвольного руху у понеділок.

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом цьогоріч пройдуть 8 і 9 травня, зокрема, разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня - у день підписання капітуляції нацистською Німеччиною і продовжить традиційно 9 травня.

Зокрема 8-го травня запланована символічна подія "Перша хвилину миру". Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі.

Таким чином цього року Україна розширяє відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися.

Організація заходів 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності із іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США.

9 травня на День перемоги пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом вшановуватимуть у Парку вічної слави та на Софійській площі.

Український інституту національної пам’яті закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні