Ірландія стала найдобрішою країною, Росія та Україна - "у хвості"

— 24 червня 2014, 16:52

За Ірландією ідуть Фінляндія та Швейцарія. До Топ-5 потрапили Нідерланди та Нова Зеландія.

Рейтинг The Good Country Index, складений за даними ООН, Світового банку та інших організацій, наводить The Daily Mail.

Велика Британія дає людству найбільше корисного в галузі науки та техніки, але в рейтингу посідає 7-у сходинку.

Росія розташувалася на 95-й сходинці, між Гондурасом та Демократичною республікою Конго. Україна виявилася на чотири позиції "менш доброю" за Росію та посіла 99-те місце.

Країни оцінювалися за такими критеріями як свобода преси, кількість біженців, яким надали притулок, обсяг експорту зброї та кількість Нобелівських лауреатів. Враховувалося і те, який внесок країна робить до науки та культури, міжнародної безпеки, добробуту планети тощо.

РЕКЛАМА:

Країнами, які найменше добра роблять для всього світу, виявилися Азербайджан, Ірак, Лівія та В’єтнам.

Як пояснює політичний консультант Саймон Анхольт, мета створення рейтингу – не засудити чи присоромити якусь країну, а розпочати дискусію про роль різних держав у глобальному контексті. Він сподівається, що ці результати змусять замислитися про те, якою є мета розвитку країни, який вплив вона чинить на всю планету.

"Чи існує вона просто для того, щоби служити інтересам її власних політиків, бізнесменів та громадян, або ж активно працює заради всього людства та всієї планети? Це серйозний привід для дебатів, бо якщо правильною є перша відповідь, то у нас усіх великі проблеми", - зазначає Анхольт.

Перші десять місцю у списку найдобріших посіли країни Західної Європи. Поза нею та англомовним світом найдобрішою стала Коста Ріка, в якої 22-е місце. Серед країн Африки найбільше добра для планети робить Кенія, що перебуває на 30-й сходинці.

Реклама:

Головне сьогодні