Три поради, як перестати зволікати і почати діяти

— 2 липня 2014, 19:11

Три наукові поради, як змусити себе діяти, наводить Time.

Емоції – важлива та невід’ємна частина того, чому люди роблять щось або не роблять. Мозок влаштований таким чином, що в боротьбі думок та емоцій завжди перемагають останні. Боротися з емоціями марно, вони від цього лише дужчають.

Наприклад, під час одного з експериментів учасників попередили, щоби вони постаралися не сумувати, а тоді повідомили погану новину. У результаті ця група засмутилася більше, ніж та, якій не давали настанов щодо того, як їм почуватися.

Усвідомлювати, що щось потрібно зробити – недосить. Потрібно це відчувати. Отже, для потужної мотивації потрібно:

Стати оптимістом. Найбільше ми зволікаємо тоді, коли в нас кепський настрій. Натомість відчуття щастя підвищує продуктивність. Треба спостерігати за своїм прогресом та радіти з цього;

ВІДЕО ДНЯ

Не забувати себе винагороджувати. Від винагороди нам добре, від покарання – погано. І те, й інше підживлює мотивацію. Дослідники з'ясували, що три чверті того, що ми робимо, ми робимо задля власних інтересів. Отже, за виконання якогось пункт необхідних завдань себе треба винагороджувати, а за невиконання, навпаки, карати, наприклад, штрафом;

Вигравайте від тиску конкурентів. Спілкуйтеся з людьми, з яких хочеться брати приклад. Здоровими звичками, принципами харчування та навіть кар’єрними прагнення ми "заражаємось" від нашого оточення.

Повірити в те, що ми це можемо – перший крок. Треба думати про себе як про вмотивовану та продуктивну особу. Дослідники вважають, що те, якої думки ми про себе, дуже впливає на наші успіхи. У 8 із 10 осіб те, як вони оцінюють результативність своєї роботи, більше залежить від самооцінки, ніж від самих результатів.

Реклама:

Головне сьогодні