Тест

Учені пояснили, нащо на чоловічих посиденьках алкоголь

Алкоголь слугує таким собі "соціальним лубрікантом", допомагаючи зазвичай стриманим чоловікам спілкуватися та посміхатися.

Про це пише Time із посиланням на журнал Clinical Psychological Science.

Учені відібрали для експерименту 720 добровольців – жінок та чоловіків, що вживають алкоголь у компанії, віком від 21 до 28 років. Їх поділили на три групи, кожній з яких запропонували певний напій: горілку з журавлиновим соком, напій-плацебо та безалкогольний напій.

Експериментатори дійшли висновку, жінки починають обмінюватися посмішками, і між ними утворюється соціальний зв'язок без допомоги алкоголю. У чоловіків, коли вони не вживають разом хмільного напою, цього не відбувається.

"Чимало чоловіків кажуть про те, що більшість ситуацій, де вони відчувають соціальну підтримку та соціальний зв'язок, відбуваються в контексті споживання алкоголю", - зазначила керівник дослідження Кетрін Фейрбейрн.

"Ми хотіли дослідити, чи є можливим, що соціальне споживання алкоголю приносить більше задоволення чоловікам, аніж жінкам – ідея в тім, що алкоголь насправді може "змащувати" соціальну взаємодію, що вона стає більш вираженою між чоловіками", - додала вона.

На думку дослідників, алкоголь "руйнує процеси, котрі зазвичай заважають їм (чоловікам) відповідати на усмішку іншої людини".

Цікаво, що в випадку, коли у групі була присутня жінка, навіть вживання алкоголю не змушувало чоловіків-піддослідних почати "заражатися" одне від одного усмішками.