У Росії не видаватимуть водійські права трансвеститам, садомазохістам і трансгендерам

8
8 січня 2015

Відповідна постанова набула чинності з 6-го січня, з'явившись на Офіційному інтернет-порталі правової інформації за два дні до того.

Про це повідомляє "Сноб".

У документі йдеться про перелік захворювань, через які людині може бути відмовлено в отриманні водійських прав. Зокрема згадується про "розлади особистості та поведінки в зрілому віці" – F60-F69 у Міжнародній класифікації хвороб.

До них відносять такі розлади як фетишизм, транссексуалізм, педофілію, вуайєризм, садомазохізм, трансвестизм тощо. До слова, водійські права тепер можуть не видавати й особам, що мають "патологічний потяг до азартних ігор".

Як вважають в Асоціації адвокатів Росії за права людини,  ця постанова їх порушує та обмежує права та свободи. Юристи вважають, що тепер підставою для відмови в видачі водійських прав може стати візит до інтим-крамниці, нерозвинені груди в жінок або відхилення в розвитку вторинних статевих ознак у чоловіків.

"Відомі артисти, наприклад, Вєрка Сердючка, пародист Пєсков, який перевдягається в жіночі образи, будучи чоловіком тощо, мають бути позбавлені водійських прав", - кажуть адвокати.

Асоціація планує звернутися до Ради з прав людини при президенті, а ще до Конституційного суду та до низки міжнародних організацій.