Кожен другий роботодавець готовий працевлаштувати переселенців із зони АТО - дослідження

— 12 травня 2015, 10:00

Такими є результати дослідження кадрового порталу Hh.ua.

Жодних попусків для таких пошукачів нема, проте упередженого ставлення до них теж не спостерігається. Для бізнесу значно більше значення має кваліфікація і ступінь мотивації потенційного співробітника.

Два з п’яти роботодавців зазначають, що вони брали на роботу переселенців на загальних підставах за результатами конкурсного відбору. А кожен десятий перевів своїх співробітників із зони ведення бойових дій у більш спокійні регіони.

У одній зі ста компаній існують програми цілеспрямованого працевлаштування біженців на пільгових умовах. Ще в 7% опитаних організацій пошукачів із числа переселенців запрошували на співбесіду, проте ті не пройшли конкурсний відбір. І лише 1 із 14 роботодавців не готовий узяти на роботу переселенців навіть за наявності вакантних місць.

У кожній четвертій компанії, де є досвід працевлаштування переселенців, вважають, що шукачі із зони АТО нічим не відрізняються від інших. Один із семи роботодавців зазначив, що у переселенців вищі зарплатні побажання, проте мотивація у них також вища. А кожен десятий засумнівався і в мотивації біженців.

РЕКЛАМА:

Четверта частина роботодавців, які брали на роботу переселенців, стверджують, що не мали жодних складнощів із працевлаштуванням. Перед деякими компаніями гостро постало питання соціального захисту людей, які лишилися не тільки без роботи, але й без даху над головою.

16% роботодавців було складно забезпечити нових співробітників житлом. Кожен десятий мав проблеми із оформленням документів. І ще 9% були змушені турбуватися не тільки про співробітника, але і про його сім’ю — шукати роботу дружині/чоловіку, влаштовувати дітей до школи або дитячого садка.

Стільки ж роботодавців вважають, що у переселенців часто інший світогляд, інші переконання, а тому побоюються конфліктів у колективі на ґрунті різних оцінок подій. А ось складнощі з адаптацією співробітника до нового місця проживання або роботи мав лише кожен двадцятий роботодавець.

В опитуванні взяли участь 1150 респондентів з усіх регіонів України.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні