Правозахисники закликають евакуювати дітей-сиріт з зони АТО

— 4 червня 2015, 11:08

Про це повідомили представники Національного превентивного механізму (НПМ), які здійснюють моніторинг дотримання прав людини у місцях несвободи.

Так, у 70 км зоні від лінії бойових зіткнень розташовані 33 інтернатні установи, що знаходяться як у комунальній власності, так і підпорядковані Міністерствам освіти, охорони здоров’я та соціальної політики.

Наприклад, у Сєвєродонецькій обласній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів, розташованій у 28 км від м. Щастя, навчається 86 підопічних, усі вони є сиротами.

У 20-кілометровій зоні від місця проведення АТО знаходиться Дзержинська загальноосвітня школа-інтернаті І-ІІІ ступенів Дзержинської міської ради, у який зараз перебуває 319 учнів. З 92 підопічних Маріупольського дитячого будинку "Центр опіки" 56 дітей покинуті або позбавлені батьківського піклування. У Макіївському будинку дитини системи охорони здоров’я, діти з якого ще наприкінці минулого року перевезені до Краматорського будинку дитини "Антошка", наразі перебуває близько 20 нових вихованців.

За словами заступника керівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого ВР з прав людини Катерини Чумак, у разі загострення ситуації у зоні проведення АТО єдине, чим забезпечені діти прифронтової зони – тимчасові бомбосховища (тісні, без належної вентиляції та запасу питної води).

РЕКЛАМА:

"Керівництво закладів не має чіткого плану евакуації дітей (яким транспортом, до яких установ). На період літніх канікул практично всі діти шкільного віку залишаються разом з батьками у прифронтовій зоні, що свідчить про низький рівень роз’яснювальної роботи серед батьків щодо загрози життю та здоров’ю їхніх дітей", - каже вона.

Ще 9 лютого 2015 оку прем‘єр-міністр Арсеній Яценюк у відповідь на подання Уповноваженого ВР з прав людини щодо налагодження системи евакуації установ Донецької та Луганської областей видав доручення, в якому просив "терміново вжити необхідних заходів щодо врегулювання порушених питань". Утім дотепер 3585 дітей залишаються у зоні АТО. А на питання моніторів про те, куди у разі небезпеки вивозити дітей, неодноразово чули відповідь від керівників та працівників закладів, що така інформація до них не доведена.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні