В ООН нарахували майже 60 млн. біженців

— 18 червня 2015, 12:55

Про це заявив верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерріш, якого цитує Німецька хвиля.

2014 року організація нарахувала близько 59,5 мільйона біженців та внутрішньо переміщених осіб у світі. Це рекордна кількість переселенців, зафіксована за час після Другої світової війни. За словами Гутерріша, найбільша кількість із них походила з Сирії, Афганістану та Сомалі.

19,5 мільйонів осіб із усього числа переселенців - люди, які залишили країну свого попереднього перебування. 38,2 мільйони - це так звані внутрішньопереміщені особи, які втекли з одного регіону власної країни в інший. Іще 1,8 мільйона осіб - це ті, хто подав заяву на отримання притулку в іншій країні.

Близько 14 мільйонів осіб, що майже дорівнює населенню Лондона та прилеглих районів, стали біженцями через війну або переслідування та утиски. Ця цифра в чотири рази перевищила показник 2010 року, повідомляє управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), зазначивши, що 15 конфліктів спалахнули або відновились за останні кілька років, у тому числі в Центральній Африканській Республіці, Іраку, М'янмі, Південному Судані, Сирії, Україні та Ємені.

Незважаючи на рекордний показник переселенців, які минулоріч потрапили до Європи через Середземне море - близько 219 тисяч осіб - УВКБ ООН наголошує, що 86 відсотків біженців у світі прийняли країни, що розвиваються. Приміром, через конфлікт в сусідній Сирії Туреччина стала найбільшою приймаючою країною для біженців, за нею слідом йдуть Пакистан, Ліван, Іран та Ефіопія.

ВІДЕО ДНЯ

Наразі більшість мігрантів, які перетинають Середземне море, потрапляють до Італії та Греції. Але найбільш популярними країнами для подачі клопотання про надання притулку стали Німеччина та Швеція. Цього року федеральний уряд Німеччини очікує близько 450 тисяч клопотань про надання притулку, що більш ніж у два рази перевищує показник 2014 року.

Реклама:

Головне сьогодні