У Криму скаржаться на брак української літератури та оголосили про збір книжок для бібліотеки

— 1 липня 2015, 13:37

Активісти просять жителів материкової України посприяти у зборі книжок для створення першої української громадської бібліотеки в Криму, повідомляють Крим.Реалії.

Як повідомляє один з ініціаторів створення Українського культурного центру в Криму Леонід Кузьмін, особлива нестача словників, довідників, енциклопедій, технічної та науково-популярної літератури, книг українських класиків і сучасників.

"Протягом останніх 23 років фонди кримських бібліотек практично не поповнювалися книгами українською мовою. У результаті цього вся наявна література застаріла, а в бібліотечних фондах у наявності є в основному література російською мовою", – пише Кузьмін у Facebook.

"Окремою проблемою є відсутність у бібліотеках дитячих книг українською мовою. Аналогічна ситуація зі шкільними підручниками. У результаті анексії Криму та переходу шкіл Криму на російські освітні стандарти, школи Криму змушені були здати старі підручники в утиль. Відповідно школярі втратили можливість повноцінно отримувати знання з української програми", – додає він.

У зв'язку з цим Український культурний центр оголосив безстрокову акцію щодо збору книг для створення згаданої раніше бібліотеки. Ініціатори створення центру пропонують приєднатися до акції не тільки звичайних громадян України, а й обласні управління освіти, бібліотеки материкової України.

Раніше неодноразово повідомлялося про знищення на півострові книг українською та кримськотатарською мовами. Така тенденція простежується після анексії Криму Росією в березні 2014 року.

Реклама:

Головне сьогодні