Кількість навчальних закладів із професійної освіти може скоротиться удесятеро – заступник міністра освіти
Таке заяву зробив заступник міністра освіти України Олег Дерев'янко під час тренінгу із регіональними журналістами в Українському медіа-центрі реформ.
Водночас він зазначив, що ніяких планів МОН щодо скорочення не має: долю цих навчальних закладів визначатиме не Міністерство освіти, а місцеві громади, що передбачено проектом Закону "Про професійну освіту", який Кабмін має ближчим часом затвердити на своєму засіданні та передати до парламенту.
"Існуюча система закладів професійно-технічної освіти відтворює структуру економіки СРСР, тобто країни, яка вже не існує. Ідея ж реформи в тому, аби наблизити професійну освіту до потреб регіонів. ПТУ мають перетворитися на потужні центри професійної освіти - на кшталт того, як це працює, наприклад, у Фінляндії, Нідерландах чи Австрії. Тобто, ми намагаємося відтворити найкращі світові практики в Україні", - зазначив Олег Дерев'янко.
За задумом МОН, при кожному центрі професійної освіти формуватиметься рада стейкхолдерів, яка визначатиме стратегію їхнього розвитку. До її складу увійдуть представники місцевої громади – бізнесу, влади, експертного середовища, ради батьків тощо. "Роль Міністерства освіти – створити візію, бачення розвитку, а не займатися поточним управлінням. Ми маємо забезпечити ухвалення профільного закону", - пояснив Олег Дерев'янко.
Водночас заступник міністра освіти порадив місцевим громадам не гаяти часу і вже розпочати роботу по формуванню подібних рад стейкхолдерів та стратегією професійних центрів, не чекаючи на ухвалення закону.
Аби відразу після того, як це станеться, розпочати роботу з пошуку додаткового фінансування
"Українська правда"