Щоби інтернет-життя стало зручнішим: добірка лайфхаків
Що робити, якщо заходив у Facebook з чужого комп’ютера, але потім забув вийти зі свого акаунту? Як прибрати людину зі своєї Twitter-стрічки, але так, щоби не образити? Чи можна переглядати ролики на YouTube в уповільненому темпі?
The Guardian наводить кілька лайфхаків, котрі варто знати кожному інтернет-користувачеві.
Як на відстані вийти зі свого акаунту в Facebook
Із вами траплялося таке, що ви залогінювалися на чужому комп'ютері та вже потім з жахом згадували, що забули вийти зі свого акаунту? Тут нема нічого страшного. У правому верхньому куті екрану зайдіть у "Налаштування", звідти у "Безпеку", а потім у "Звідки ви увійшли". Так ви можете обрати та закрити будь-яку відкриту сесію.
![]() |
Як відшукати неповну фразу в Google
Рядок із пісні, цитату або прислів’я ми часто запам’ятовуємо не повністю, гублячи якесь слово або помиляючись. Але потрібну фразу все одно можна легко знайти в Google. Слово, в якому сумніваєтесь або яке забули, замініть значком *.[L]
"Мяке" блокування в Twitter
У Twitter є чудова функція Mute, завдяки якій ви можете лишатися підписником якоїсь людини, але не бачити в своїй хроніці її твіти та ретвіти, якщо не хочете. Вона про це не знатиме, тож і не образиться.
А що робити, як ви хочете, щоби якась людина перестала бачити ваші твіти, але не хочете провокувати конфлікт, заблокувавши її? Тоді підійде неофіційна фішка Twitter, що зветься Soft block. Заблокуйте цю людину і відразу ж розблокуйте. Її автоматично викине з числа ваших підписників та, якщо пощастить, вона й не помітить, що ваші твіти більше не з'являються в її хроніці. А як не пощастить – процедуру можна повторити.
![]() |
Анонімні вікна
Навіть дивно, чому так мало людей не обирають режим анонімності, коли знаходяться в Інтернеті. Особливо для тих, хто полюбляє в робочий час кілька хвилин поспоглядати, як змінилися зірки 1980-х, це просто must.
Більшість браузерів - Chrome, Firefox, Safari and Internet Explorer - пропонують режим анонімності, тобто сайти, куди ви ходите, не збережуться в історії. Не варто одразу думати про щось погане та непристойне, адже це справді корисна штука – наприклад, коли ви шукаєте подарунок до дня народження коханої половини.
Варто зазначити, що інтернет-провайдери та самі сайти знатимуть, що ви там бували, тож анонімність лише відносна. Проте якщо дуже треба, зарадить програма Tor.
![]() |
Ігнорування ланцюжків електронних листів
Ніщо так не бісить, ніж безкінечні ланцюжки офісного листування, що падають і падають вам на електронну пошту. Та страждання можна припинити. У Gmail зайдіть і "Іще" та оберіть "Ігнорувати".
Ланцюжки можна ігнорувати й у Outlook.
Будь-якої миті можна все вернути, як було, та знову долучитися до листування.
Пустощі в чаті
У Google-чаті можна додавати кумедну анімацію, котра, за бажанням, буде видимою лише для вас або й для співрозмовника.
Ось ці бачитимете лише ви:
/pitchforks
/shydino
/ponystream (щоби вимкнути, треба надрукувати це двічі)
Ось ці – співрозмовник:
hahahaha
happy birthday
Але переконайтеся, що в вас найновіша версія Google Hangout.
![]() |
Перегляд роликів в уповільненому темпі
Для YouTube існує так само чимало трюків та хитрощів. Зокрема можна вповільнювати відео. Це дуже просто – утримуйте клавішу пробілу. Дуже зручно, коли вам треба зробити хороший скріншот або ж просто уважно передивитися якийсь момент ролику.
Скорочені комбінації клавіш для Twitter
All Twitter's keyboard shortcuts on the web! (Press "?" to see them popup) pic.twitter.com/2gsHEfMja6
— TweetSmarter (@TweetSmarter) June 3, 2014
Хитрощі для самодисципліни
Чат, Facebook, Twitter та всяке інше… а треба ж працювати. Висмикнути кабель з комп’ютера – це надто радикально. Можна спробувати котрийсь із дисциплінуючих застосунків. Наприклад, за допомогою Cold Turkey або SelfControl можна рішуче закрити собі доступ до певних сайтів та соцмереж. Застосунки є платні та безкоштовні.
Нагадаємо, ще є добірка порад та хитрощів для ефективного пошуку в Google.