Молоді вчені під АП покажуть, що їм зв'язує руки

— 14 грудня 2015, 17:26

Як повідомляють організатори акції, вчені символічно продемонструють, які чинники зв'язують їм руки, заважаючи проводити дослідження та блокуючи "розумну" реформу науки.

Під час акції буде озвучено їхнє бачення можливих шляхів вирішення питань. Організатори передадуть відповідний лист-звернення Президенту України. Крім того, молоді науковці озвучать текст петиції "Врятуймо науку України!", збір підписів за яку було ініційовано, щоб привернути увагу до питання збереження наукового потенціалу України та необхідності зваженого реформування цієї сфери.

Як відомо, нещодавно Міністерство фінансів оприлюднило проект закону "Про державний бюджет України на 2016 рік", де йдеться про реорганізацію національних галузевих академій наук, приєднання їх до Національної академії наук України, а також про зміну механізмів фінансування наукових установ.

Українські вчені вважають, що такий закон зведе нанівець закон "Про наукову та науково-технічну діяльність" та остаточно знищить українську науку. Тому просять усії небайдужих підписати петицію, аби привернути увагу президента до цієї проблеми.

8 грудня вони провели акцію "Молодь НАН – за реформу науки, а не бюджетний дерибан!". Молоді науковці влаштують науковий перформанс та пікетування під Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України.

[L]Вони символічно продемонструють досягнення українських науковців – представлені на фото-картинах з виставки "Мистецтво науки" та постери з сучасними розробками науковців з різних установ Національної академії наук (НАН) України.

Організатори зачитають свої вимоги до депутатів Верховної Ради України, а потім – до Кабінету Міністрів України та передадуть відповідні листи-звернення. Десять фото-картин з "Мистецтва науки" буде передано для виставки до Верховної Ради України.

Зокрема, вчені вимагають реформувати науку відповідно до нового Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність", прийнятого 26 листопада Верховною Радою України, не проводити жодних реорганізацій Нацональної та галузевих академій наук до проведення належного аудиту із залученням як вітчизняних, так й іноземних експертів, забезпечити самоврядність Національної академії наук України згідно з законодавством та статутом, а також недоторканність її інфраструктури та земельних ресурсів та забезпечити у Державному бюджеті 2016 року повноцінне фінансування академічної науки, принаймні не нижче мінімальних потреб на рівні 2,7 млрд. грн.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні