Як знайти хорошу роботу після довгої перерви. Лекція TED

314
4 квітня 2016

Це може бути кількарічна відпустка по догляду за дитиною або двома малюками, невдалі спроби відкрити власну справу чи вимушена пауза, обумовлена станом здоров'я.

Лектор TED Керол Коен збирає історії професійного повернення з 2008 року і допомагає людям влаштуватися на роботу.

Вона розповідає: роботодавці із острахом ставляться людей, котрі не працювали протягом 3, 5 та 10 років, і тепер хочуть повернутися у професію. Кандидатів зі значними часовими прогалинами у резюме вони називають "ризикованими".

Самі люди теж мають сумніви, чи вони здатні на успішне повернення.

Однак, незважаючи на це, фахівці з різних областей вдало розпочинають нове професійне життя.

Керол наводить приклади: британський ядерний фізик із перервою у п'ять років, котрі він провів зі своїми п'ятьма дітьми, суддя, медсестра і навіть розлучена жінка — соціальний працівник після 25 років, проведених вдома з родиною, — всі вони нині ефективно працюють.

Сама Керол народила чотирьох дітей і 11 років не поверталася до своєї професії.

Вона пояснює: на початку пошуків люди витрачають по 6-9 місяців, надсилаючи своє резюме до компаній, але не отримуючи жодної відповіді.

Найперше, що треба зробити в такій ситуації — "вийти з дому" і розповісти усім знайомим та навіть напівзнайомим людям, що ви шукаєте роботу.

Також варто бути готовим до того, що більшість таких розмов і співбесід спочатку ні до чого не призведуть.

Секрет, який відкрився Керол під час її власних пошуків, дуже простий: люди, з якими вона спілкувалась під час активного професійного життя, запам'ятали її такою, якою вона була раніше — вправним фахівцем-фінансистом без "домашнього образу" на кухні та у капцях.

Фото Kzenon/Depositphotos

Тож вона почала спілкуватися з ними, відновила старі контакти — і це допомогло їй стати впевненою у собі, згадавши про свої навички та вміння.

Коли Керол розпочала ходити на співбесіди, їй довелося розповідати про свою роботу у фінансовій компанії, яка вже давно не існувала.

Повернутися до контексту ділового світу їй допомогли новини — близько півроку жінка читала профільні видання.

Лектор TED упевнена: жінки або чоловіки, які вже побували у декреті, насправді є непоганими кандидатами, бо вони мають значний попередній досвід роботи і вже не потребують інших перерв. На додаток – у них є ентузіазм повернутися, бо вони вже вдосталь були "на узбіччі" ділового світу.

 Фото pressmaster/Depositphotos

Керол опитала роботодавців і склала перелік основних їхніх сумнівів щодо кандидатів на повернення.

Перший –після довгої перерви фахівець є "технічно відсталим", бо не стежив за оновленнями у цифровому світі, та не вміє користуватись потрібними програмами.

"Насправді, вони праві, тому кандидати мають оволодіти базовим пакетом офісних програм. Все інше можна вивчити згодом", — вважає лектор.

Другий – такі люди вже не знають, чим насправді хочуть займатись.

Карол радить усім: варто визначитися, у якій сфері ви будете найефективнішими з вашими навичками, а також чітко поясніть майбутньому босу, що саме цікавить вас, і чому.

Вона також переконана, що запорукою успішної роботи є стажування. Навіть для фахівця у дорослому віці з досвідом роботи. Не варто боятися знову вчитися, каже лектор TED.

Так роботодавець  зможе прийняти на роботу людину не за результатами співбесіди, а на основі її фактичної діяльності.