Вчені побили рекорд у дослідженнях людського ембріону. Фото

— 6 травня 2016, 12:59

Після цього експеримент довелось зупинити, адже законодавство не дозволяє вирощувати в лабораторіях ембріони більш як 14 днів.

Раніше запліднена яйцеклітина жила в лабораторії не довше тижня, але цього разу вченим вдалось імітувати жіночу утробу і протримати його живим ще кілька днів.

Над цим дослідженням, результати якого були опубліковані у впливових наукових журналах Nature та Nature Cell Biology, працювали дві команди вчених — зі США та Великої Британії.

Десятиденний ембріон людини. Фото University of Cambridge/The Guardian

На десятий день розвитку ембірону формується "примітивний скелет" - перший набір клітин, які мають сформувати всі інші органи.

Йдеться про шар клітин, який формує людську істоту, в той час як клітини, які його оточують, дають початок практично всім іншим структурам ембріона.

РЕКЛАМА:

Уважно стеживши за розвитком ембріону, вчені змогли отримати нову інформацію про його ранній розвиток, аномалії та способи вирощувати стовбурові клітини, аби лікувати захворювання, пише The Guardian.

Людський ембріон на 11-ий день розвитку. Фото University of Cambridge/The Guardian

Професор Магдалена Зерніка Гетц із Кембриджського університет розповіла BBC: "Це дозволяє нам зрозуміти найраніші етапи розвитку людини, коли починається формування тіла ембріона".

"Ми не знали про це раніше, тому це має величезне значення для репродуктивних технологій", - додала вона.

Втім, робота також підняла хвилю дискусії про допустимість дослідження людських ембріонів - законодавства більшості країн забороняють вирощувати їх в лабораторіях довше 14 діб.

Вчені зауважують, що збільшення дозволеного терміну хоча б на тиждень дасть можливість відповісти на питання про розвиток різних тканин людини.

Реклама:

Головне сьогодні