Бережи паролі: чому має навчити нас несанкціонований доступ до сторінок Цукерберга

— 7 червня 2016, 17:31

Перший і найочевидніший — не використовуйте той самий пароль для різних програм, сервісів та аккаунтів.

Згадування усіх паролів може дратувати і вимагати часу, однак виконання цього простого правила може допомогти уникнути публічного витоку особистої інформації чи втрати контролю над обліковим записом, що й трапилося з мільярдером і засновником Facebook.

Нагадаймо, колектив хакерів, які називають себе OurMine, заявили, що одержали доступ до Twitter та Pinterest Марка, використавши його старий пароль до професійної мережі LinkedIn.

Однак старі паролі — не єдина загроза безпеці у мережі, пише the New York Times.

Як перевірити, чи мій аккаунт у безпеці?

РЕКЛАМА:

Перевірити, чи не зламали електронну пошту, можна на сайті Have I Been Pwned? Тутешній сервіс дозволяє, вказавши електронну адресу, отримати дані про те, чи був витік інформації або чи мали місце сторонні дії.

Менеджер паролів допоможе відстежити, коли їх вводили. Фото theinstitute.ieee.org

Я перевірив. Що далі?

Якщо обліковий запис зламали, змініть пароль.

"Випадок із Цукербергом демонструє, що таке може трапитись із будь-ким — навіть з "гіками". Проблема в тому, що навіть якщо ви нині використовуєте правильні техніки роботи з паролями, минулі помилки можуть допомогти полювати на вас", — розповів виданню фахівець з інтернет-безпеки Грехем Клюлі.

Чи існують додаткові заходи, яких треба вжити?

Містер Клюлі радить завести менеджер паролів, на кшталт LastPass, щоб відстежувати інформацію про свої логіни.

Також варто активізувати дворівневу верифікацію паролю. Це означає, що після введення паролю на телефон приходить додатковий код авторизації. Лише після цього можна зайти до аккаунту. Її пропонують більшість платформ, вразливих для хакерів: Twitter, Gmail та LinkedIn.

Тим часом Трой Хант, фахівець з онлайн-безпеки та засновник сайту Have I Been Pwned? заявив, що менеджер паролів — найефективніший спосіб захиститися.

Інші експерти радять часто змінювати паролі та робити їх якомога складнішими: з літерами та цифрами, а також зі спеціальними символами.

Реклама:

Головне сьогодні