Війна і мир у Ріо. Південну та Північну Корею об'єднало селфі гімнасток на Олімпіаді
Знімок двох гімнасток із країн, що воюють, сприйняли як втілення олімпійського духу об'єднання, йдеться на ВВС.
17-річна Лі й 27-річна Хонг беруть участь в індивідуальних змаганнях зі спортивної гімнастики. Для Лі з Південної Кореї Олімпіада у Бразилії – перша в житті.
Хонг Ун-джон стала першою гімнасткою у Північній Кореї, яка привезла золото з Олімпійських ігор. Перемогу вона здобула у 2008 році в Пекіні.
Найбільш знаковим фото цьогорічної Олімпіади, виявом об'єднання назвали фото користувачі соцмереж. Політолог Ян Бреммер написав, що заради таких моментів і варто проводити Ігри.
Gymnasts from North & South Korea take a selfie together. This is why we do the Olympics. pic.twitter.com/Id44OuehN3
— ian bremmer (@ianbremmer) 5 серпня 2016 р.
Проте скептики вважають, що представницям країн, які ворогують, не можна було фотографуватися разом.
Деякі навіть пропонували покарати Хонг Ун-джон після повернення додому.
[L]Після спільного фото оглядачі одразу почали проводити аналогії історії кореянок з іншим нещодавнім конфліктом на Іграх.
Збірна Лівану відмовилася їхати у тому ж автобусі з ізраїльськими спортсменами. Ці дві країни офіційно існують у стані війни і не мають дипломатичних відносин.
За словами Уді Галя, члена вітрильної команди Ізраїлю, організатори втрутилися і 2 команди їздять окремо, щоб "запобігти міжнародному інциденту".
"Як вони могли дозволити цьому статися напередодні Олімпійських ігор? Хіба це не суперечить головній ідеї Олімпіади?", – обурювався яхтсмен.
Китайські спортсмени, у свою чергу, засудили вчинок австралійського олімпійського призера Мака Хортона після того, як він звинуватив представника Китаю Сун Яна в уживанні наркотиків.
"Ми рішуче вимагаємо вибачень і вважаємо, що його недоречні слова можуть зіпсувати стосунки австралійських та китайських плаців", – оголосив головний менеджер китайської команди Сю Ци.
Команди Китаю та Австралії займають 2 і 3 місця за результатами перших днів Олімпійських ігор у Ріо.