Міносвіти попросило СБУ і ГПУ розібратися з викладачами вишів, які їздили у Крим

11040
1 серпня 2016

Так у відомстві вирішили розібратися із тим, що працівники кількох українських вишів 8-11 липня взяли у заході "10 Міжнародна науково-практична конференція "Російська мова в полікультурному світі", який відбувся у Ялті.

Про проведення так званої "наукової конференції" та про участь в ній українських викладачів повідомив у своєму Facebook журналіст "1+1" Яків Носков.

Зокрема, там були працівники Київського національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Дніпропетровського національного університету та Запорізького державного університету.

Реклама:

"Проведення "міжнародних наукових заходів" у незаконно анексованому Криму є частиною політики Росії, що має на меті хоча б частково "легітимізувати" факт анексії в очах міжнародної спільноти", – заявили у Міносвіти.

У відомстві запевнили, що "жоден з українських науковців не перебував на згаданій "конференції" як представник свого університету".

Представники Університету Драгоманова та з Дніпропетровська "з`їздили до Криму, не оформлюючи ні відгулів, ні відпустки, що є порушенням трудового законодавства, за яке передбачене звільнення з роботи".

"Із Запоріжжя МОН отримало відповідь, що лише один викладач Запорізького державного університету відвідував вказаний захід в Криму, перебуваючи у відпустці. Водночас низка інших запорізьких викладачів, чиї прізвища було згадано в повідомленнях ЗМІ, за наданою інформацією, участі в "конференції" не брали", – інформує міністерство.

Реклама:

При цьому у МОН зазначили, що "діяльність вищих навчальних закладів провадиться на засадах автономії та самоврядування, звільнити чи прийняти на роботу має право лише керівник вишу".

Міністерство очікує від учених рад ВНЗ принципової оцінки дій працівників, які де-факто стали на бік країни-агресора та нагадує міжнародній і українській науковій спільноті про те, що будь-які контакти з "університетами" та "інститутами" на території окупованого Криму витлумачуються російським керівництвом як визнання "російської приналежності" окупованого півострова.Реклама: