Дослідники знайшли ще одну причину довголіття
Хороша мікроциркуляція, тобто доставка в тканини речовин, які містяться у крові, сприяє довголіттю, повідомляє EurekAlert.
Основними факторами тривалості людського життя вважають генетичну схильність кожної окремої людини, її фізичну активність і харчові уподобання.
Учені університету La Sapienza в Римі простежили за довгожителями, середній вік яких досягав 92 років. У них кровопостачання органів функціонувало настільки ж ефективно, як у на 30 років молодших людей.
[L]Професор Сальваторе Ді Сомма розділив учасників дослідження на 2 групи. До першої увійшли 29 людей, середнім віком 92 роки. 52 учасники мали приблизно по 60 років. Вони увійшли до другої групи, тому що гіпотетично мають жити так само довго з огляду на генетичне підґрунтя та схожі умови.
Біологічний аналіз крові визначав рівень функціонування їхньої крові та нирок. Результати цього дослідницького проекту також порівняли із групою здорових людей, віком трохи більше 60 років, за якими стежили протягом 8 років шведські дослідники з університету Лунду.
Результати розробки науковці пояснили низьким рівнем гормону адреномедуліну у крові.
У людей з високим його вмістом показники, пов'язані з мікроциркуляцією і кров'яним тиском, перш за все вазодилатація (зниження тонусу мускулатури) і цілісність кровоносних судин, була не на настільки високому рівні.
Основними факторами тривалості життя є генетика людини, її фізична активність і харчування. Фото aletia/Depositphotos |
"Дуже низькі концентрації цього біомаркера визначають функціонування системи мікроциркуляції крові, яка дозволяє постачати потрібні речовини органів та м'язів тіла", – пояснив Ді Сомма.
Хороша мікроциркуляція дозволяє марафонцям бігти з кращими результатами, маючи таку саму швидкість серцебиття, ніж звичайні чоловіки чи жінки на ранковій пробіжці.