Учені стверджують, що пандам більше не загрожує вимирання
Після того, як популяція панд зросла більш ніж на 16% протягом останньої декади, Міжнародна спілка охорони природи (IUCN) змінила їхній статус як "ризикований", пише The Independent.
Причина зростання кількості панд проста – програма збереження, ініційована урядом Китаю. Вона спрямована на відновлення потрібних умов проживання у бамбукових лісах для тварин.
Усупереч поширеному міфу про труднощі життя тварин, саме пандам вдається продуктивно розмножуватися.
[L]Організація Всесвітній фонд дикої природи (WWF), яка використовує зображення панди як свій символ, вважає цю новину "обнадійливою", додаючи, що цей випадок слід розглядати в контексті 52% зниження популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риби в період між 1970 і 2010 роками.
В IUCN також застерігає, що зміни у кліматі можуть спровокувати зникнення понад 35% бамбукових лісів протягом наступних 80 років. Тобто зростання кількості панд може різко впасти, якщо не захищасти середовище їхнього існування.
За словами китайських чиновників, опитування, проведене між 1998 і 2002 роками показали існування 1596 великих панд, що живуть у дикій природі. Останнє дослідження за період з 2011 по 2014 роки відтворює збільшення їхньої кількості до 1864.
Доктор Рональд Свайсгуд, голова експертної групи IUCN, сказав: "Нинішня ситуація така, що всі тенденції можна вважати позитивними. Кількість панд збільшується, а доступна середовище проживання відновлюється".
Усупереч поширеному міфу про труднощі життя тварин, саме пандам вдається продуктивно розмножуватися. Фото silverjohn/Depositphotos |
"Бамбук – всюди у гірських лісах Китаю, так що їхнє відновлення дозволятиме збільшувати чисельність популяції панд. Дайте їм хороші бамбукові ліси – і вони будуть в порядку", – переконаний Свайсгуд.
"Якщо є міф, що я можу розвінчати про панд – це те, що вони погано розможуються. Правда спершу було важко зрозуміти, як змусити їх "робити те, що відбувається природним чином". З новими дослідженнями, ми виявили, що вони розмножуються дуже добре", – констатує дослідник.