Острів у Тихому океані повністю перейшов на сонячну енергію
Для цього там встановили більше 5000 сонячних панелей і 60 блоків живлення Tesla, пише The Guardian.
Тау – домівка для 600 осіб, частина американського Самоа, та розташований за 4000 миль від західного узбережжя США.
До переходу на поновлювані джерела енергії, острів спалював понад 100.000 галонів дизельного палива в рік, яке поставлялося із головного острова Самоа – Тутуіли.
[L]Його використовували для урядових будівель, житлових та підприємств, і – що важливо – на ньому працювали водяні насоси.
На пальне витрачалося більше $400 тисяч на рік. За поганої погоди або бурхливого моря пороми, якими доставлялося пальне, не могли причалити до берега, бо був ризик серйозної екологічної катастрофи, якщо б суда перекинулася.
Це все було дуже великою проблемою для острова, бо активне життя фактично призупинялося.
Тепер Тау вдалося позбутися своєї залежності – все забезпечуються енергією від панелей.
При цьому плата за електроенергію для населення не змінилася: середнє домогосподарство перераховує $80-100 на місяць.
Тау вдалося позбутися своєї залежності – все забезпечуються енергією від панелей |
Виконавчий директор American Samoa Power Authority Уту Ебі Мелає вважає, що це "майбутнє" для всіх островів у цьому районі.
"Ми хочемо, щоб все Американське Самоа перейшло на використання сонячної енергії до 2040 року. Тау був у пріоритеті та став тестовим", – пояснив він.
Будівництво мережі відбувалося аж два роки, бо кілька разів відкладалося через технічні проблеми та погодні умови.
В процесі будівництва були зайняті 15 місцевих жителів. П'ятеро з них – раніше низькокваліфіковані різноробочі – тепер перейшли на повний робочий день, як сонячні техніки енергетичної керуючої сітки.
В процесі будівництва були зайняті 15 місцевих жителів. П'ятеро з них перейшли на повний робочий день. Фото |
"Це фантастика, що вони зробили. Це має стати робочою модель для інших острівних тихоокеанських країн. Це ідеальний варіант для віддалених громад, які наразі повністю залежать від невідновлюваних джерел енергії", – вважає доцент факультет інженерії Університету Окленда Ештон Патрідж.
Наразі до Тау наближається циклон, коли острів перебуватиме у полоні сірого неба і дощу, однак сітка може зберігати потужний запас протягом трьох днів.