МОН ухвалило Концепцію нової української школи після громадського обговорення

— 3 листопада 2016, 18:15

Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич на засіданні колегії МОН, яка ухвалила остаточну редакцію Концепції нової української школи, повідомляє відомство.

"Не може бути нова українська школа без освітнього середовища, яке б враховувало зміни у змісті освіти, у методиках викладання та доступі до навчання, які ми запроваджуємо. Це обов’язковий елемент, і ми дуже вдячні громадськості за доповнення", – зазначила Лілія Гриневич.

Під час громадського обговорення до МОН надійшло більше 60 листів із правками та зауваженнями до Концепції. Більшість з надісланих пропозицій врахували.

[L]На базі Концепції сформульовано, так звану, політичну пропозицію Уряду. Після затвердження на засіданні КМУ, політична пропозиція стане одним з документів на основі якого формуватиметься подальша стратегія дій Уряду в напрямку реформування середньої освіти в Україні.

Громадське обговорення також показало, які теми потребують подальшої дискусії та деталізації.

Ключових тем п'ять – педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій та фінансування.

Гриневич нагадала, що до кінця травня буде написано нові державні стандарти для початкової школи, орієнтовані на компетентності, якими повинні володіти учні після завершення кожного окремого етапу навчання.

По всій Україні вони почнуть діяти з 2018-го, але вже у 2017-2018 навчальному році ці держстандарти пройдуть апробацію у вибраних школах по всій Україні.

"Основна ідея нової школи полягає в тому, щоб перейти до компетентностей. Відповідно до цього, мають бути оновлені державні стандарті, сформовано новий зміст освіти, запроваджені нові методики викладання, а також змінена структура школи", – наголосила Гриневич.

Реклама:

Головне сьогодні