Про церкву для гопників, прибуток від щастя та космос у кожному з нас. 11 ідей доповідачів TEDxKyiv 2016
Мости своїми історіями цьогоріч вибудовували медики, підприємці та волонтери, адвокати та філософи, драматурги та астрономи і понад 600 гостей конференції.
Учасники зі сцени TEDxKyiv 2016 ділилися думками та ідеями, 11 з яких зібрали в окрему добірку.
Дмитро Щебетюк, активіст
Чи використовуєте ви найзручнішу відмазку, що її придумало людство – лінь? Наприклад, Дмитро захотів, переборов свою лінь, і заснував ініціативу – Доступно.UA, яка допомагає показати, що люди з інвалідністю повинні без обмежень гуляти містом та звернути на це увагу громадськості.
"Не змушуйте себе щось робити, бажайте цього", - активіст Дмитро Щербетюк #TEDxKyiv #TEDxKyiv2016 #TEDxKyivBridges
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
"Ви можете піднятися на Львівську ратушу, потрапити до Паралімпійської збірної з плавання, стрільби з луку, головне – мати ціль. Не змушувати себе щось робити, а бажати цього", – підкреслив Дмитро Щебетюк.
Дмитро Щебетюк, активіст. Фото tedxkyiv.com |
Ваче Давтян, підприємець
Україна розташована на 123 місці зі 148 країн у світі за рівнем щастя. А нещастя – причина багатьох хвороб людей.
Ваче Давтян: У деяких світових компаніях з'являється посада "директор по щастю" і ці компанії успішніші, ніж інші #TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
"Пам'ятайте, що щастя та успіх не суперечать одне одному. Але парадокс полягає у тому, що до щастя не можна прийти через успіх, а щасливі люди – як раз і стають успішними", – стверджує Ваче Давтян.
Ваче Давтян, підприємець. Фото tedxkyiv.com |
Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України
"Мости допомагають нам бути частиною світу і суспільства, єднаючи нас, як міст Патона з'єднує правий та лівий береги у Києві... Деякі мости розбиті, як і фізичні контакти, і зв'язки між людьми на сході України. Але ми працюємо над їхнім ремонтом та відновленням контакту, щоб мати доступ до істини".
Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України. Фото tedxkyiv.com |
Супрун розповіла історію вишиванки.Марія пронесла її через світову війну,інші країни і зберегла.Ця 95-річна Марія-бабуся Уляни#TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
Ееро Епнер, драматург
"Уявіть створення фіктивної політичної партії. Найбільш радикальної, фашистської, шовіністської, що...має величезну підтримку. Рецепт простий: вам не треба якоїсь чіткої програми, просто обіцяйте усе підряд, бо отримати владу – не така вже й складна річ".
Ееро Епнер, драматург. Фото tedxkyiv.com |
За словами Ееро Епнера, найважливіше питання не в тому, як прийти до влади кільком хорошим людям, а в тому, як розподілити цю владу після: "Легко бути зіркою на Новий рік, а як щодо залишитись на висоті у будні, в порожній кімнаті з проблемами та надихати інших своїм світлом?".
Ееро Епнер про досвід створення фіктивної партії 1.Ви маєте бути красивими, 2. дуже емоційними, 3. І мати друзів у ЗМІ. #TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
Галина Алмазова "Вітерець", волонтерка, водійка реанімобіля в зоні АТО
Галина неодноразово була на передовій на сході України і на своєму реанімаційному автомобілі врятували велику кількість життів разом з волонтерами.
"Наша безпорадність - перший ворог", - волонтерка Галина Алмазова TEDxKyiv2016 #TEDxKyivBridges
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
"Найгірше, що може бути – це бездіяльність. Ні дві вищих освіти, ні ваші знання у продажах нe допоможуть, коли потрібно рятувати людину. 5 хвилин – це так багато, і водночас так мало. Можна встигнути випити кави, зробити пару десятків селфі, а можна врятувати життя".
Галина Алмазова "Вітерець", волонтерка, водійка реанімаційного автомобіля в зоні АТО. Фото tedxkyiv.com |
Андрій Андрушків, громадський активіст, теолог і діджей
[L]"Церкви за кордоном пережили реформацію. Вони автоматично включаються у процес змін в країні. Але ж у нас немає 320 років, щоб реформувати церкву для загальних трансформацій. Потрібно шукати інші моделі, які працюватимуть швидше… Якщо церква хоче, щоб ідеї жили в суспільстві через тисячі років, вони мають говорити зрозумілою мовою, пояснювати це таким чином, як могли пояснити рибалки з Капернауму – тогочасні гопники, своїм сучасникам".
Андрій Андрушків, громадський активіст, теолог і діджей. Фото tedxkyiv.com |
Андрій Андрушків: церкви- сильний канал комунікації, який працює,де нема білбордів і 3G.Сьогодні 5 млн людей пішли на літургію #TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
Євгенія Закревська, адвокатка Небесної Сотні
Євгенія щодня документує історію: обміни полоненими, події Євромайдану, історії тих, хто постраждав на сході і в Криму.
Євгенія Закревська, адвокатка Небесної Сотні. Фото tedxkyiv.com |
"Коли ми отримуємо велику кількість інформації кожного дня, не обробляємо її та не передаємо далі в якості уроку, тим важчим і кривавішим буде навчання у майбутньому. І тільки у наших силах зробити так, щоб урок, який ми вже отримали дуже високою ціною, не пройшов дарма".
Покарання винних - елемент у встановленні істини - адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська. #TEDxKyiv2016https://t.co/Ib5vz5SDjB
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
Павло Пресняков, астрофотограф
Романтики у нашому житті встало все менше, але цю проблему можна легко вирішити – достатньо лише підняти очі до зоряного неба.
Павло Пресняков, астрофотограф. Фото tedxkyiv.com |
Саме так радить Павло: "У світі дрібниць і метушні можна випадково зіткнутися з астрофотографією, і "загинути". Відкривати її кожного разу із таким захопленням, ніби відкриваєш кіндер-сюрприз… Космос є всередині кожного з нас, варто лиш захотіти його віднайти".
Більшість обладнання для астрофотографії виготовляють в Україні, розповідає фотограф Павло Пресняков на #TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
Світлана Герасименко, астроном
Якби колись астроном Світлана Герасименко не помітила на пластинці "якесь затемнення", світ би ніколи не дізнався про нову комету, й місія Розетта могла не відбутися. Любов пані Світлани до комет і зірок почалася ще у дитинстві, коли вона побачила яскравий спалах на небі, та зберігалася й досі.
Світлана Герасименко, астроном. Фото tedxkyiv.com |
Про комети вчена говорить як про "капсули часу", розташовані з самого краю Сонячної системи і збереглися у своєму первинному вигляді, як міст між минулим і майбутнім.
Світлана Герасименко: "Дивіться частіше на небо, і вам пощастить, і ви щось відкриєте"#tedxkyiv
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
"Знайте, що немає однакових комет, як немає однакових людей, і дивіться частіше на небо", – радить доповідачка.
Андрій Баумейстер, філософ
Якщо подивитися на Україну, можна побачити, що за 25 років ми й досі не маємо "ідеї спільного блага", як у Арістотеля, яка нам так необхідна. І навіть приклад середньовічного міста, побудованого на основі гільдій, був би дуже корисним.
Андрій Баумейстер, філософ. Фото tedxkyiv.com |
Має виникнути нова політика – мережева політика спільних домовленостей, яка не залежатиме від гречки, а від таланту кожного. На думку Андрія Баумейстера, важливою частиною цього є освіта, яка забезпечує існування цінностей, які допоможуть Європі зберегти її обличчя.
"Всі ми живемо у державах - хтось в більш успішних, хтось - в менш успішних, а в деяких небезпечно жити" -філософ Баумейстер #TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
Ярослав Пілунський, режисер, оператор, засновник HERO.UA
Навіть коли ти під дулом автомата, і чуєш, що ненавидять тебе за те, що твоя камера сильніша за будь-яку зброю, ти готовий аплодувати.
Ярослав Пілунський, режисер, оператор, засновник HERO.UA. Фото tedxkyiv.com |
Власним прикладом Ярослав Пілунський доводить – якщо мости зруйновані, їх треба відновлювати. Його ініціатива "Жовтий автобус" прямує до гарячих точок України та завдяки кінематографу вчить місцевих дітей жити попри все.
"Я - родом з Криму, і я повернувся з полону. А Сенцов і Кольченко там лишилися. Я буду робити це за 3", - режисер Пілсунський #TEDxKyiv2016
— УП.Життя (@UPZhyttya) 11 грудня 2016 р.
"Нашою метою є збереження чарівного світу. Тільки дайте дітям камеру – і вони знайдуть натхнення навіть у відображенні в калюжі", – вважає Ярослав.