Гриневич розповіла, як зміниться викладання історії у школах

— 9 лютого 2017, 12:28

Курси "Історія України" та "Всесвітня історія" об'єднають в один предмет для учнів 10-11 класів, які матимуть профільне навчання.

Курси "Історія України" та "Всесвітня історія" об'єднають для учнів 10-11 класів. Фото pressmaster/Depositphotos

"Ми хочемо якомога швидше ухвалити рішення щодо прочитання інтегрованого курсу "Історія" для тих, хто обрав, наприклад, природничо-математичні профілі. Так є значно більше шансів, що в них після школи залишаться реальні знання з цього предмету", – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

[L]За словами очільниці МОН, такий підхід стане шляхом до національної ідентичності у старшокласників, адже ідея інтегрованого курсу полягає у тому, щоб помістити новітню історію України (20-21 століття) у світовий контекст, поставити її у центр шкільного курсу, йдеться на сайті МОН.

"Величезна кількість інформації, зокрема, сфальсифікованої сьогодні виливається на дітей, і вона потребує переосмислення та критичної оцінки з певної ціннісної платформи. Безсумнівно, "Історія" як предмет надзвичайно важлива для побудови такої платформи", – зауважила Гриневич.

Раніше повідомлялося, що МОН пропонує школам обрати профіль та об'єднати предмети. Зміни мають стати чинними з 2018 року.

ВІДЕО ДНЯ

Учням 10-11 класів планують скоротити кількість обов’язкових предметів з 22 до 9 та запровадити інтегровані предмети "Література", "Історія", "Людина і суспільство", "Математика".

Крім того, відомтсво до травня перегляне чинні програми для 5-9 класів.

Реклама:

Головне сьогодні