Зміна клімату і не тільки: RIGHTS NOW! на Docudays UA
24-го березня стартує Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. І разом з показами починаються заходи правозахисної програми – RIGHTS NOW!
Цього року організатори підготували близько трьох десятків майстер-класів, дискусій та розмов, про те як жити екологічно свідомо у великих містах, про те, як зміна клімату пов’язана з правами людини і що таке екоактивізм. І звісно – з якими "невидимими ранами" ми щодня стикаємося у довкіллі.
Як жити екологічно свідомо у великих містах, як пов'язані між собою видобуток вугілля на Донбасі з правами людини регіону, чи можлива ревіталізація індустріальних районів, як ефективно боротися за збереження зелених насаджень у містах – це лише частина питань, які розглядатимуться на заходах протягом фестивального тижня в рамках правозахисних та правоосвітніх заходів Docudays UA.
Усі заходи можна умовно розділити на ті, які розраховані для загалу і ті, які можуть зацікавити лише вузьке коло ентузіастів.
Якщо ви ще не знаєте хто ви, то йдіть на розмову з Шоном Девліном. З неї і пропонуємо почати тур по правозахисній програмі:
Yes Lab: брейнстормінг творчих ідей
Семінар The Yes Lab – це своєрідне продовження фільму-відкриття фестивалю "The Yes Men: Згодні бунтують", який розповідає про еко-активістів. Вони протягом двох десятиліть створювали ефектні містифікації в ЗМІ, аби викривати злочини корпорацій.
Семінар The Yes Lab - це своєрідне продовження фільму-відкриття фестивалю "The Yes Men: Згодні бунтують", який розповідає про еко-активістів |
Шон Девлін, один із найдосвідченіших представників команди Yes Lab, відповідальної за організацію численних проектів The Yes Men, розкаже на цій зустрічі як активість своїми заходами можуть зацікавити медіа і аби після них був результат. Зареєструватися на подію можна за лінком
Час: 25 березня 13:00 – 15:00
Локація: Біла зала, Будинок кіно
Суспільство споживання і зміни клімату
Я, ти, він чи вона - кожен з нас несе відповідальність за зміну клімату. Звісно, змінити свій спосіб життя і стати екологічно свідомим одразу неможливо, однак навіть маленькі кроки, наприклад, відмова від пластикового посуду – це вже шлях до успіху.
Як на зміну клімату впливають надмірне побутове споживання кожної та кожного з нас |
Екологи та активісти розкажуть з чого краще почати і пояснять чому важливо звертати увагу на зміни клімату, та як до цього докладаються надмірне побутове споживання кожної та кожного з нас.
Час: 25 березня 15:00 – 17:00
Локація: Біла зала, Будинок кіно
Спеціальний показ: Кордон Небес
11 років режисер Гак-Чунь Лі слідкував за "перебіжчиками" з Північної Кореї. Він фільмував нелегальний перетин кордону між Північною Кореєю та Китаєм, контрабанду і незаконний обіг наркотиків у змові з північнокорейськими солдатами.
У фільмі розповідається про життя північнокорейських жінок, яких, як рабинь, було продано на китайські ферми |
Окрім того у фільмі розповідається про життя північнокорейських жінок, яких, як рабинь, було продано на китайські ферми. Про те, що не увійшло в фільм можна буде запитати особисто у режисера, котрий приїде на показ, а також поспілкуватися на зустрічі із самими жителями Північної Кореї, яким вдалось вибратись з тоталітарної країни.
Час: 26 березня, 20:30
Локація: Синій зал, Будинок кіно
Невидимі рани: війна і психічна травма
[L]Тема війни, на жаль, вже стала невід’ємною для нашої правозахисної програми.
Депресія, тривога чи навіть самогубство – лише деякі можливі наслідки цих травматичних подій.
Як пережити і подолати рани війни розкаже Фархана Джавід, психолог Міжнародного Комітету "Червоного Хреста". Зустріч супроводжуватиметься показом документального фільму Жана-Поля Марі "Без видимих ран" (63 хвилин, 2009 Мано Ман).
Час: 29 березня 18:00 – 20:00
Локація: Зелений зал, Будинок кіно
Видобуток вугілля та права людини на Донбасі та #ВІЛЬНІ від викопного палива
Ці два заходи є доповненням одне одного. Автори першої зустрічі поставили на меті ініціювати широку суспільну дискусію щодо реальних економічних, екологічних та соціальних наслідків видобутку вугілля на Донбасі в умовах війни.
Видобуток вугілля на Донбасі. Автор фото Олег Савицький, м. Суходільськ, Луганська область |
На другій, активісти розкажуть про те, що життя без викопного палива можливе. Нині глобальний екологічний рух набирає обертів, і тому перехід від брудної енергетики до відновлюваних джерел енергії вже є неминучим.
Час: 28 березня 18:00 -20:00
Біла зала, Будинок кіно
Час: 30 березня, 11 00 – 13 00
Локація: Біла зала, Будинок кіно
Зелений низовий активізм/Greenroots activism
Все починається зі змін на місцях. "Urban greenroots" – це захід, на якому активісти та ативістки з різних регіонів України обговорять свій досвід проектів, які мають на меті озеленити міський простір, зробити його більш дружнім для довкілля та для людей, які в цих містах мешкають. В події візьмуть участь представники та представниці ініціатив з Львова, Харкова, Полтави та Києва.
Особливий фокус заходу буде саме на мікроініціативах, оскільки цінний досвід низових актвісток та активістів часто залишається незадокументованим.
Час: 30 березня 16:00 – 17:30
Локація: Зелена зала, Будинок кіно
Заходи від МБО "Екологія – Право – Людина"
Поки одні країни обговорюють потенційні наслідки зміни клімату, інші вже стикнулися з ними. Приміром, в Україні підвищення температури призводить до змін у ритмі сезонних явищ: зростає кількість посух і повеней, що кидає виклики й так інертному сільському господарству.
Поки одні країни обговорюють потенційні наслідки зміни клімату, інші вже стикнулися з ними. Це одна з тем цьогорічної правозахисної програми Docudays UA |
Щоб зрозуміти як це все пов’язано з правами людини – раджу відвідати саме ці зустрічі. Тут розкажуть про те, що робити у разі порушення екологічного права і чому збір інформації про подію відіграють у розгляді справи чи не найважливішу роль. Тут йтиметься і про захист права на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Час: 28-29 березня
Локація: Біла зала, Будинок кіно
Вхід на всі заходи вільний. З детальною інформацією про заходи а також з анонсами можна ознайомитись на сайті.
Катерина Луцька, pr-менеджерка програми RIGHTS NOW! на Docudays UA