Батькам, вчителям та учням дають ще 12 днів, щоб долучитися до змін програм 5-9 класів

— 23 березня 2017, 10:05

Стартувала 2-га сесія публічного обговорення змін, які планують внести до навчальних програм 5-9 класів.

Вона триватиме 12 днів, повідомляє Міністерство освіти і науки.

На порталі EdEra усі бажаючі можуть переглянути зміни, внесені до програм після першої сесії обговорення та роботи робочих груп, а також надати свої пропозиції щодо подальшого удосконалення програм базової школи.

Команда, що працювала над програмами, також підготувала опис ключових змін до оновлених програм, прописавши, які основні новації було внесено за результатами обговорення, а також напрацювання робочих груп.

Команда, що працювала над програмами, також підготувала опис ключових змін до оновлених програм, просять долучатися. Фото Matriyoshk/Depositphotos

Більшість порівняльних таблиць, що показують, які пропозиції за результатами 1-ї сесії враховано, а які – ні, і чому вже розміщено на EdEra.

ВІДЕО ДНЯ

Ще триває обробка таблиць для шістьох предметів, але протягом 3 днів кожна дисципліна матиме детальне пояснення результатів обговорення з поясненням щодо кожної пропозиції дописувачів.

"Перший етап обговорення значно перевершив наші очікування – ми отримали більше 7 тисяч пропозицій за 12 днів. Таким чином ми навіть змушені були переглянути графік оновлення, щоб встигнути зробити основну змістовну і технічну роботу", – зазначила координатор проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Тетяна Засєкіна.

[L]Вона розповіла, що було прийнято рішення продовжити термін 2-ї сесії обговорення програм до 12 днів, зробити його таким же як і перша сесія, щоб громадськість мала більше часу на ознайомлення та внесення пропозицій.

Надати свої зауваження та пропозиції можна до 4 квітня включно. Більша частина цього терміну припадає на весняні канікули, коли у вчителів нема уроків, то ж вони зможуть більш детально переглядати та коментувати програми.

"Для нас важливо зробити це обговорення максимально відкритим. Ми сподіваємось, що громадськість і, зокрема, вчителі зможуть прийняти активну в обговоренні і дати ще більше конструктивних пропозицій, адже освіта, це справа усього суспільства, а не лише профільного Міністерства чи інших органів влади", – додав координатор проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Сергій Горбачов.

Раніше міністерство освіти і науки оголосило, що має намір до травня 2017 року переглянути чинні програми для 5-9 класів.

"Під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів", пояснювало міністерство свій підхід до змін.

Планувалося, що на початку травня 2017 року доопрацьовані програми будуть представлені на засіданні Колегії МОН.

Реклама:

Головне сьогодні