З початку 2017 року від пожеж постраждало майже 95 га лісу – Держлісагентство

— 31 березня 2017, 14:55

Від початку 2017 року вже зареєстровано 65 лісових пожеж на площі майже 95 гектарів.

В Україні зареєстровано 65 лісових пожеж на площі майже 95 гектарів. Фото Mironovfoto/Depositphotos

З квітня після сходу снігового покриву, в лісах України наступає пожежонебезпечний період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, повідомляє Держагентство лісових ресурсів України.

Особливо вразливі до виникнення пожеж ліси Півдня та Сходу країни.

Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

У Держлісагентстві нагадують, що відвідувачі лісів зобов'язані виконувати правила пожежної безпеки в лісі та повідомляти лісогосподарське підприємство, територіальний підрозділ ДСНС, місцеві органи влади у разі виникнення лісової пожежі.

Крім того, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

[L]– розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Якщо люди виявляють загорання у лісі, перш за все, потрібно телефонувати на номер 101.

Також, у Держлісагентстві працюють телефонні лінії, (044) 235-56-20, 226-32-53, 0-800-604-473, на які громадяни можуть повідомляти про випадки загорання у лісових масивах.

Порушення правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 гривень.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.

За самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень.

За самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність. Фото

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1 190 грн до 1 700 гривень.

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом.

Винні особи караються штрафом від 5100 грн до 8500 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий термін.

Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Період особливої пожежної небезпеки буде тривати до жовтня включно.

Реклама:

Головне сьогодні