Розпаковуйте валізи: 7 "землеподібних" екзопланет непридатні для життя
Команда науковців Угорської обсерваторії проаналізували фотометричні дані TRAPPIST-1, отримані під час місії космічного телескопа NASA.
Комнада науковців Угорської обсерваторії проаналізували фотометричні дані TRAPPIST-1, отримані під час місії космічного телескопа NASA. Фото darrenw/Depositphotos |
Дослідники зробили висновок, що 7 нещодавно відкритих "землеподібних" екзопланет не призначені для життя людини, йдеться на Science Alert.
[L]Учені стверджують про це тому, що геомагнітні бурі на цих космічних об'єктах у тисячі разів сильніші за ті, що відбувалисятрапляються на Землі, навіть якщо зважати на Сонячний супершторм 1859 року.
Протягом 80 днів вони помітили 42 високоенергетичні спалахи, що походили від TRAPPIST-1, 5 із них були дуже потужними та мали кілька викидів енергії поспіль.
До того ж, потужні спалахи відбувалися з порівняно коротким інтервалом – 28 годин.
Угорські дослідники стверджують, що екзопланети можуть стати більш придатними до життя, коли стабілізуються ці надпотужні викиди.
Проте чекати цього доведеться доволі довго – приблизно 30 тисяч років.
Нагадаємо, наприкінці лютого NASA оголосило про виявлення 7 "землеподібних" планет, проте уже тоді фахівці не поспішали стверджувати, що на відкритих планетах може бути життя.