Міська рада судиться з жінкою через самовільне встановлення тротуару біля дому

— 13 квітня 2017, 11:40

Сусіди поскаржились на жінку, яка своїм коштом облаштувала тротуар біля дому. Мовляв, нахил не такий. Міська рада подала на неї до суду.

Мирослава Мунаката оселилася на вулиці Новій в Івано-Франківську три роки тому.

Побудувала будинок, привела до ладу територію та навіть облаштувала тротуар перед домом, пише expres.ua.

"Я за свої гроші зробила 25 метрів тротуару завширшки 1,80 метра. На це витратила тоді близько тисячі доларів, пояснює Мирослава. Гроші важко заробляла в Італії, була там десять років. Коли повернулася, думала, побудую хату, облаштую подвір’я, а довелося ще й тротуар робити".

Так виглядав тротуар до ремонту. Фото: gk-press.if.ua

Вона каже: зверталася до міськради, щоб виділили гроші на ремонт всієї вулиці. Але отримала відписку, що у 2017 році її вулицю не ремонтуватимуть. Мовляв, вона не входить у перелік вулиць, які треба реконструювати.

Зробила тротуар сама.

Однак настил біля будинку не сподобався сусідам.

Мовляв, тротуар з нахилом, ходити незручно.

Фото: firtka.if.ua

Сусіди поскаржились на Мирославу міській владі.

Чиновники подали на жінку до суду.

Мовляв, вона встановила тротуар біля свого дому без належних дозволів і порушила будівельні норми.

"Та ж ми живемо поруч, фіртка біля фіртки, ну як так можна жити?! У нас тут нормальний тротуар, у нас ями, але рівно, а через цей нахил неможливо пройти. До міської ради всі жителі зверталися разом, бо це всім заважає", – переконує "Галицького кореспондента" найближча сусідка Мирослави Наталія Шпачинська.

Журналісту видання деякі сусіди розповіли, що Наталя цю доріжку не обходить, а користується нею, як і багато інших.

Фото: gk-press.if.ua

"За нормами, кут нахилу тротуару не повинен перевищувати 20 відсотків, каже Андрій Устінський, заступник івано-франківського міського департаменту правової політики. Наразі маємо акт та припис працівників комунального підприємства "Муніципальна інспекція з благоустрою", що прокладений тротуар не відповідає цим нормам".

Яким саме повинен бути цей тротуар – невідомо. Устінський каже, що про це нічого не написано.

[L]У мерії коштів на те, аби зняти тротуарне покриття, немає, тому чиновники вимагають, щоб Мирослава Мунаката зробила все знову своїм коштом.

Мешканці вулиці Нової щодо тротуару єдиної думки не мають. Одні хочуть, щоб пані Мирослава негайно переробила покриття, бо там, мовляв, можна ноги поламати, інші дякують, що можуть пройтися 25 метрами нормальної дороги.

Сама Мирослава Мунаката запевняє: тротуар руйнувати не буде, бо не має на це коштів. І додає, що судять її ні за що.

Реклама:

Головне сьогодні