Випробування часом: чому після 30 ми втрачаємо старих друзів
Опитування, проведене в Америці, показало: дві третини людей до 30 років встигають розгубити 90% друзів своєї юності. А заводити нових друзів із віком стає значно складніше.
Як з'ясували дослідники, чоловіки з віком швидше втрачають друзів, аніж жінки. Власні сім'ї та діти стають головним пріоритетом, і на підтримку зв’язків із тими, з ким колись було так добре гуляти до ранку, бракує часу та сил.
"Іноді життєві зміни дають нам нагоду позбутися дружби з людьми, з якими ми не підходили одне одному – стосунків, які ми зав’язали через перебування поруч, але які не йшли нам на користь у емоційному плані", - зазначає психолог Андреа Боніор.
Чому шляхи людей, які колись присягалися дружити довіку, зрештою розходяться – цьому є кілька причин, пише Vice.
Ви починаєте відрізняти справжні дружні стосунки від співзалежності
Ви можете помітити, що відбувається "гра в одні ворота": зустрічі з другом або подругою відбуваються виключно з вашої ініціативи.
Таке сумне відкриття зробив 35-річний Шон, агент із нерухомості, провівши експеримент та переставши дзвонити старій подрузі й кудись запрошувати. Вона сама йому так жодного разу і не подзвонила.
"Здається, вони (старі друзі) мені більше не потрібні. Не те, щоби мені не були потрібні друзі, але я більше не залежу від друзів так, як це було у 20… Я більш упевнений у своєї кар’єрі, більш упевнений у собі, більш занурений у рутину відповідальностей, які не є френдоцентричними. Я перебуваю в серйозних стосунках, які є пріоритетними в мій вільний час", - поділився він.
Більшість людей не бажає ставити в пріоритет чужий час та чужий розклад
Навіть якщо ваш старий друг завзято лайкає ваші фото в соцмережі, це зовсім не означає, що він готовий проміняти перегляд улюбленого серіалу на реальну зустріч із вами.
Як пояснює Боніор, у цій фазі життя, коли людина вже є чоловіком чи дружиною, батьком або матір'ю, вона воліє шукати собі таких друзів, чий стиль життя та щоденна логістика близькі до її власної.
Ви менше п’єте
Люди, з якими колись було так весело відриватися на вечірках, "відсіюються", коли з віком ви починаєте поміркованіше вживати алкоголь і не бажаєте гуляти ночами.
Вам не подобаються половинки одне одного
І ви відверто даєте це одне одному зрозуміти, заразом б’ючи по самооцінці друга та/або отримуючи такі ж удари у відповідь. А якщо ви товаришуєте вже довго, то чудово знаєте, на які кнопки тиснути.
Як констатує Боніор, розрив із друзями може бути не набагато менш болісним, ніж розрив із коханою людиною, але часто ми не знаємо, як правильно його переживати.
"Насправді в нас немає лексики для розриву дружби і ми маємо тенденцію не визнавати його як щось таке, що може спричинити та спричинятиме біль. Це майже соромно", - каже психолог.
"Але я працювала з багатьма людьми, які відчували розрив дружби як просто руйнівний для себе – із сумом, розгубленістю, тривогою – так само, як романтичний розрив, незалежно від того, загинув друг або зник зі звичайних причин. Вам бракує цієї людини. Ви відчуваєте розрив там, де ви зазвичай проводили з ним час, вам бракує його точки зору та його особистості. На додачу до цього, якщо це не ви віддалилися від нього, а він, ви можете раптом відчути себе самотнім та відокремленим, якщо у вас нема ким заповнити цю діру", - говорить Боніор.
Вам не хочеться заводити нових друзів
Якщо ви гадаєте, що втрата старих друзів та самотність змусять вас заводити нових, "кращих" – ви помиляєтеся. У 30 років формувати нові зв’язки якраз найважче.
"Якщо ви будете проявляти більше опіки або менше хотітимете довіряти іншим, або будете вразливі у спілкуванні з потенційними друзями, від цього можуть постраждати ваші майбутні дружні стосунки", - каже Шеста Нельсон, засновниця вебсайту про жіночу дружбу.
Фото Depositphotos