МОЗ: Аби вступити у медичний виш, треба набрати не менше 150 балів на ЗНО

4340
1 червня 2017

Мінохорони здоров'я спільно з Міносвіти визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні, не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Мінохорони здоров'я спільно з Міносвіти визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні, не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО. Фото belchonock/Depositphotos

Так у МОЗ планують підвищити "якість" медичного студента.

Відповідні зміни буде внесено до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році, повідомляє відомство.

Встановлення прохідного балу розповсюджується на спеціальності: "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація", "Педіатрія".

Це нововведення стосуватиметься усіх абітурієнтів, незалежно від форми навчання (бюджетної чи контрактної) та підпорядкування ВНЗ.

"Попри великий конкурс при вступі у медичні ВНЗ (10–30 осіб на місце залежно від спеціальності та ВНЗ), рівень їх абітурієнтів часто поступається іншим спеціальностям. Наприклад, під час вступної кампанії 2015-го до ЛНМУ ім. Данила Галицького на спеціальність "лікувальна справа" зараховували абітурієнтів, які здали ЗНО з профільних предметів на 140–160 балів, – йдеться у повідомленні МОЗ.

У порівнянні, на економічний факультет КНУ ім. Т.Шевченка, де конкурс становить в середньому 30 осіб на місце, у 2015-му зараховували абітурієнтів із прохідним балом від 180 з профільних предметів".

У відомтсві пояснюють, що встановлення прохідного балу на рівні, не нижче, ніж 150 балів – це не покарання для університетів чи вступників, це крок, спрямований на підвищення якості абітурієнтів, котрі вступають на медичні спеціальності.

Мінімальний прохідний бал – це той механізм, який дозволить відсіяти абітурієнтів, які заледве на "трійку" здали ЗНО, і, відповідно, в майбутньому не допустити до роботи з пацієнтами осіб, які не зможуть бути достатньо компетентними та кваліфікованими.

Прохідний бал на рівні, не нижче, ніж 150 балів обґрунтовується дослідженням, проведеним колективом Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, БФ ТІМО і фахівцями провідних ВНЗ України в галузі освітніх вимірювань.

Суть дослідження полягала у встановлені співвідношення балів сертифікату ЗНО абітурієнтів та успішністю їх навчання на першому курсі ВНЗ.powered by lun.ua