"Встигнути до смерті": Як список бажань онкохворої журналістки змінював її життя
Минулого тижня пішла з життя журналістка ВВС Хелен Фоукс, яка своїм прикладом показала багатьом, що часто люди починають робити те, чого дійсно хочуть, лише коли їх підстерігає смертельний недуг.
Хелен Фоукс. Фото darkroom.stylist.co.uk |
Хелен Фоукс померла від раку яєчників, йдеться на ВВС.
Про свій діагноз жінка дізналася у 30 років і саме він підштовхнув її попросити зайняти посаду міжнародного кореспондента на радіо ВВС. Тож коли Хелен трохи покращало, вона встигла побувати у відрядженнях у Києві, Белграді, Сараєво та інших містах.
Після повернення до Лондона журналістка була переконана, що подолала рак і навіть спробувала сісти за книгу, щоб розповісти свою історію.
Тоді Хелен почала вести блог, у якому ділилася розповідями, як люди з її оточення реагували на перші невтішні новини, про операцію із видалення пухлин, процес відновлення.
Після повернення до Лондона журналістка була переконана, що подолала рак. Фото tvnewsroom.site |
Вона завжди знаходила можливість пожартувати – особливо про втрату волосся й перуки, яких вона не соромилася й одягала на світські події.
Але все пішло шкереберть, коли напередодні святкування Різдва вона дізналася, що рак повернувся і цього разу – назавжди.
[L]Тоді жінка написала у блозі, що швидше за все, помре навіть раніше, ніж думала. Ці новини підштовхнули її до ідеї, яка дуже допомогла, коли їй уперше діагностували рак.
"Встигнути за життя" ("List for Living") – так називався докладний план на 50 пунктів, що вона повинна була зробити до смерті.
"Коли я написала список, зрозуміла, що більшості із запланованого мені ніколи не досягти. Але встигла зробити навіть більше, ніж могла уявити", – писала жінка.
Деякі із 50 бажань було виконати "на раз-два", наприклад, перехилити кухоль пива у барі. Кілька записів стосувалися подорожей – у Рим, в гори Непалу.
Вона також хотіла гайнути у космос, тож її ім’я закарбували на мікрочіпі, який був розміщений на космічному кораблі NASA Osiris-Rex, запущеному у космос у вересні минулого року.
Хелен ганяла на Формулі-1, купила власний будинок і переїхала за місто, бачила Стоунхендж.
У 2013-му її нагородили відзнакою Університету Голдсміта у Лондоні не лише за журналістську працю, а й за вплив, який мав її блог на людей із невиліковними хворобами.
Вона завжди знаходила можливість пожартувати – особливо про втрату волосся. Фото helenfawkes.files.wordpress.com |
У 2015-му році жінці запропонували пройти експериментальне лікування. Тоді ж дописів у її блозі стало помітно менше. Друзі переконували – це тому, що у Хелен з’явилися справи важливіші.
Після переїзду за місто у кіноклубі жінка познайомилася із Люком, і за зовсім короткий час їхня дружба переросла у щось набагато більше.
Хелен ганяла на Формулі-1. Фото darkroom.stylist.co.uk |
Коли стало остаточно зрозуміло, що експериментальне лікування не дало результатів, Хелен уже заледве могла щось писати.
Пізніше вона опублікувала новину, що їй вдалося втілити останнє і найважливіше бажання зі списку "Встигнути за життя" – вийти заміж.
Це був останній допис у блозі, до нього жінка додала світлину з весілля.
"Важливі не роки у житті. Важить тільки, як життя тривало у ці роки", – написала вона.
Пізніше вона опублікувала новину, що їй вдалося втілити останнє і найважливіше бажання зі списку "Встигнути за життя" – вийти заміж. Фото helenfawkes.files.wordpress.com |