Учені 14 років досліджували британців і довели – шлюб корисний для здоров'я

1955
7 червня 2017

Шлюб допомагає захистити людину від ризику мати високий рівень холестерину, підвищений тиск або діабет.

Шлюб допомагає захистити людину від ризику мати високий рівень холестерину, підвищений тиск або діабет. Фото javiindy/Depositphotos

Так стверджує доктор Пол Картер спільно із колегами, які взяли участь у конференції Британського товариства серцево-судинних захворювань, повідомляє ВВС.

У проекті, що тривав 14 років, взяли участь майже мільйон британців, у яких були виявлені проблеми із тиском та надмірний рівень холестерину.

Вчені з'ясували, що шанси жінок і чоловіків у віці 60-ти й 70-ти років з високим рівнем холестерину дожити до кінця дослідження були на 16% вищими, якщо вони були одружені.

Той же принцип працював і для тих, хто страждав від діабету та високого тиску.

"Судячи з усього, є щось в шлюбі, що захищає не тільки людей з хворобами серця, а й тих, у кого є фактори ризику", – вважає Картер.

"Ми не говоримо, що всім потрібно терміново поодружуватися. Нам потрібно відтворити позитивний ефект шлюбу і використовувати друзів, родину і служби соціальної підтримки таким же чином".

Дослідники не враховували, чи був шлюб учасників проекту щасливим, однак вони підозрюють, що важливий не стільки факт одруження, скільки присутність поруч близької людини.