Підросте і вирішить: у Канаді 8-місячне маля живе без офіційно визначеної статі

1252
3 липня 2017

8-місячне дитя, яке мешкає у Канаді, є першою людиною в світі, котра не має в медичній картці запису про стать. Таким є бажання його батька, небінарного трансгендера Корі Доті.

 Корі Доті не бажає, щоби його дитина мала обмеження в вигляді запису про стать у документах. Фото з Facebook Корі Доті

На думку Корі, візуальний огляд геніталій новонародженої дитинки не може дати відповідь на питання, до якої статі вона належить і з якою статтю ідентифікуватиме себе в дорослому віці.

Про це пише СВС.

Реклама:

Дитина Доті зветься Сіріл Етлі. Говорячи про неї, Корі вживає нейтральний займенник "вони".

"Я рощу Сіріл так, що, поки у них не з'явиться відчуття себе та володіння запасом слів, щоби сказати мені, хто вони є, я визнаю їх малюком та намагаюся дати їм усю любов та підтримку, щоби вони стали якомога більш цілісною людиною поза обмеженнями коробок "дівчинка" та "хлопчик", - пояснює Доті.

 Судячи з підписів під фото, Корі ідентифікує себе як тата

Сіріл Етлі народився/лася в листопаді, але отримати свідоцтво про народження, де би не була вказана стать, Корі поки не вдалося. Та медичну картку, пішовши на поступку, дитинці таки видали, щоби вона могла отримувати медичні послуги. У графі про стать у ній стоїть літера "U" - "undetermined" або "unassigned.

 Батько чекатиме, коли Сі виросте і скаже, він хлопчик чи вона дівчинка

За словами адвоката Доті барбари рівейл (котра не пише своє ім'я та прізвище з великої літери), свідоцтва про народження наразі містять лише варіанти чоловічого або жіночого гендерного позначення.

Але канадські провінції Онтаріо та Альберта наразі переглядають свою політику, щоб включити до документів третій, небінарний гендерний варіант.

Корі Доті є членом організації  Gender-Free ID Coalition. Він та ще семеро осіб уже звернулися до Суду Британської Колумбії з прав людини з вимогою прибрати запис про стать із їхніх свідоцтв про народження.

Реклама:

"Коли я народився, лікарі подивилися на мої статеві органи і зробили припущення про те, ким я буду, і ці припущення слідували за мною і моєю ідентифікацією протягом усього мого життя", - зазначає Доті.

"Ці припущення були неправильними, і мені врешті довелося зробити багато коригувань з того часу", – додає Корі.

Нагадаємо, історію відомої індійської трансгендер-активістки та її прийомної дочки оповідає ролик, мета якого - привернути увагу до проблеми всиновлення та можливості виховувати дітей трансгендерами в Індії та у світі в цілому.

Відео з YouTube Реклама: