За останні три роки наукова програма НАТО виділила Україні найбільше грошей

176
5 липня 2017

З 2014 року Україна з-поміж інших держав отримує найбільше коштів за програмою НАТО "Наука заради миру та безпеки" (SPS).

Про це повідомив заступник Генсекретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Соріна Дукару, передає прес-служба МОН.

Фото:Depositphotos

"Серед ключових причин, чому Україна стала одним з головних бенефіціарів – якість наукової еліти України, високий рівень підготовки фахівців, які беруть участь у розробках, – пояснив Дукару. – Але, звісно, не можна відкидати політичну та стратегічну цінність України, яку визнають країни НАТО".

Реклама:

Три роки тому за цією програмою нам почали виділяти вдвічі більше грошей, ніж раніше.

"За ці роки ми започаткували 45 багаторічних програм, 4 спеціалізовані програми навчання та 8 передових семінарів. 280 молодих українських науковців взяли участь у проектах з обміну досвідом, ще 120 таких вчених отримали наші стипендії, щоб розпочати власні дослідження", – додав заступник Генсекретаря.

Наразі у межах цієї співпраці Україна виконує 39 багаторічних проектів, розповів заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха.

Українська сторона отримає за них понад 10млн євро.

Фото:Depositphotos

Пріоритетні напрями спільних наукових проектів України та НАТО – протидія кіберзагрозам, гуманітарне розмінування та розвиток телемедицини.

За словами Дукару, усі спільні проекти не відірвані від реального життя, а мають швидкий практичний результат, корисний для населення України.

Реклама:

Наприклад, нові розробки в гуманітарному розмінуванні допоможуть швидше та безпечніше очистити територію в зоні бойових дій від мін та вибухових пристроїв.

Над одним з таких проектів зараз працюють українські та норвезькі вчені.

Вони розробляють 3D міношукач, аналогів якого немає в світі. Прилад дозволить виявляти під землею пристрої, виготовлені не лише з заліза, а й з пластику, виводитиме їх зображення на екран та порівнюватиме з наявними в базі об’єктами.Реклама: