Жінку в Індії 5-ий раз облили кислотою. Що таке "кислотне насилля" і чому воно існує

1564
6 липня 2017

На початку липня мешканці міста Лакхнау в індійському штаті Уттар-Прадеш уп'яте вилили кислоту в обличчя.  

Серія зображень для кампанії проти кислотного насильства Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

35-річну жінку, ім'я якої не називають з етичних міркувань, атакували, доки вона набирала воду у колодязі на подвір'ї закладу для постраждалих від "кислотного тероризму".

Там вона перебувала під наглядом поліції після попередніх нападів, йдеться на ВВС.

Реклама:

Атаки на жінку здійснюються через майнові суперечки, які тривають із 2008 року. Тоді ж було здійнено перший напад на неї. Більше інформації поліція не надає.

Ті самі чоловіки, які напали на неї уперше, здійснили 2 наступні атаки у 2012-му та 2013-му роках, щоб змусити її відкликати позови за понівечення зовнішності.

Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

У березні 2017 року на жінку знову напали, коли вона їхала у потязі з донькою. У напій, який вона замовила, підлили кислоту.

У квітні двох чоловіків, яких звинувачують у нападах, відпустили під заставу. 2 липня, попри охорону закладу, жінка знову постраждала від атаки кислотою.

У поліції також повідомили, що слідство поки не знайшло складу злочину і в останньому нападі: немає доказів, що кислотою жінку облив якийсь чоловік.

За їхніми словами, порожню ємність від кислоти було виявлено всередині закладу для постраждалих жінок, в туалеті, куди незадовго до цього заходила потерпіла.

Реклама:

Експерти-криміналісти також звернули увагу, що у жінки обпалені тільки обличчя і шия, а сліди кислоти не виявили на одязі, в якому вона була.

Головний міністр штату Йога Адітьянатх також засумнівався у свідченнях жінки.

Зараз вона перебуває у відділенні інтенсивної терапії з хімічними опіками. Її чоловік каже, що вона в тяжкому психологічному стані.

Зґвалтування і напади з кислотою – найпоширеніші злочини проти жінок в Індії, йдеться на Meduza.

Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

Тільки за офіційними даними в 2015 році в країні було зареєстровано 249 випадків, коли жінок обливали кислотою, а у 2016 вже близько 300.

Активісти кажуть, що в реальності ця цифра як мінімум удвічі більша. Подібні напади також отримали назву "кислотне насильство".

Близько чверті подібних злочинів в Індії відбувається в штаті Уттар-Прадеш – найбільш населеному у країні.

Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

Міжнародна організація допомоги жертвам кислотних атак Acid Survivors Trust International відзначає, що серед жертв подібних нападів є і чоловіки, проте переважна більшість – жінки.

Найбільш поширені причини атаксексуальні домагання або пропозиції заміжжя, на які жінка відповіла відмовою, а також домашні конфлікти і майнові суперечки.

Наприкінці 2016 року в Індії прийняли поправку до закону про інвалідність – тепер її привласнюють і жертвам кислотних атак, що дає їм можливість отримувати компенсацію і роботу в держустановах.

Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

У 2013-му в країні була створена некомерційна організація Stop Acid Attacks, яка відстоює права жертв нападів і допомагає їм впоратися з психологічними наслідками того, що сталося.

Одна з активісток організації Лакшмі Агарвал – дівчина, яку в 15 років облив кислотою 32-річний чоловік, чиї залицяння вона не прийняла.

У 2013 році після тривалої судової тяганини вона домоглася посилення правил продажу кислоти – відтоді її можуть продавати тільки після пред'явлення посвідчення особи, а про кожний факт покупки магазин повинен повідомляти в поліцію.

Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

Подібні напади виділили в окрему категорію злочинів; максимальне покарання за кислотну атаку10 років в'язниці.

У 2014-му Лакшмі стала однією з десяти жінок-лауреаток американської державної нагороди International Women of Courage Award.

Тоді ж вона разом з іншими жертвами кислотних атак знялася в рекламній кампанії індійського модного бренду Rupa, щоб допомогти постраждалим жінкам прийняти свою зовнішність.

Александро Паломбо. Фото huffingtonpost.com

Марку одягу Rupa заснувала дівчина, яка також постраждала від опіків – її обличчя облили кислотою за вказівкою мачухи, коли вона спала.

Рік по тому Лакшмі стала обличчям бренду Viva N Diva.

Вона пояснювала, навіщо вона бере участь в таких зйомках: "Я не відразу змогла показувати своє обличчя людям. Але потім мене бачили інші жертви атак і думали: якщо вона може, то і ми теж".Реклама: