9 випускників склали по два предмети ЗНО на максимальні 200 балів – директор УЦОЯО
Дев'ятеро випускників українських шкіл цього року склали по 2 предмети ЗНО на максимально можливі 200 балів.
Дев'ятеро випускників українських шкіл цього року склали по 2 предмети ЗНО на максимально можливі 200 балів. Фото BrianAJackson/Depositphotos |
За підсумками сесії ЗНО 2017 року, зафіксовано понад 300 сертифікатів, які мають 200 балів, розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій на прес-конференції 10 серпня.
За даними УЦОЯО, 285 абітурієнтів отримали 200 з одного предмету. Решта, відповідно, по 2.
"Кількість людей, які отримали 200 з української мови та літератури зменшилася порівняно з 2016 роком, а наприклад, з математики кількість таких осіб цього року є вищою. Можливо, це пов'язано з тим, що з'явилася більша кількість профільних та спеціалізованих класів", – сказав Карандій.
До дев'ятки найуспішніших учнів цьогоріч увійшли 4 абітурієнтів зі Львова та один – зі Львівської області.
[L]По одному проживають у Києві, Чернігові, Одесі й Ужгороді.
Загалом на 200 балів ЗНО склали 82 учні у Києві, 49 – у Львівській області, по 18 – у Запорізькій та Харківській, 15 – у Дніпропетровській, 14 учнів відзначилися у Закарпатській області.
Серед закладів, де найбільша кількість випускників, що цьогоріч набрали 200 балів опинилися Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ імені Івана Франка (16 сертифікатів по 200 балів), на другому місці – Києво-Печерський ліцей №171 "Лідер" (10 сертифікатів).
Третє місце посідає Ужгородська спеціалізована школа-інтернат Закарпатської обласної ради (9). По 5 двохсотбальних сертифікатів ЗНО мають випускники Київського ліцею "Наукова зміна", ліцеїв №142 та №208.
Раніше міністр освіти Лілія Гриневич заявляла, що у 2017-му лише 5 абітурієнтів отримали 200 балів із ЗНО з української мови та літератури.
"Це дуже відносні показники. Вони означають, що ті, хто написали найкраще, цього року задали вищу планку, ніж минулого року, і тому їх тільки п'ятеро, а минулого було восьмеро", – пояснила статистику Гриневич.
Наталія Вуйтік, УП