Не мала достатньо грошей: Жінку з Нігерії не впустили в Україну до сина

12259
17 серпня 2017

60-річну жінку з Нігерії, яка прилетіла до свого сина, 16 серпня не пропустили в аеропорті "Бориспіль".

Жінку не впустили в Україну, а коли вона уже зі Стамбула поверталася в Нігерію - передумали. Фото belchonock/Depositphotos

Жінка мала візу і 500 доларів із собою, однак за попередніми даними, її не пропустили саме через брак коштів.

Прикордонники наполягали, що у неї із собою було тільки 20 доларів,а для в'їзду в Україну потрібно не менше тисячі.

Її відправили назад до аеропорту Стамбула, щоб звідти вона повернулася у Нігерію.

Історію свого співробітника, лікаря на ім'я Шон, розповів "Українській правді. Життя" керівник проекту реабілітації постраждалих на війні "Серце воїна" Роман Торговицький.

За словами Торговицького, після прильоту до "Борисполя", під час проходження паспортного контролю працівники аеропорту затримали її, попросили вийти з черги і допитували.

Жінка не вийшла з аеропорту разом з іншими пасажирами рейсу, тож Шон, який чекав на неї, намагався зрозуміти, що відбувається. Інформації йому не надавали протягом кількох годин.

Пізніше чоловікові перетелефонували і запитали, чи знає він про жінку. Шон підтвердив, що це його мати. Працівники аеропорту поцікавилися його статусом в Україні.

У наступній телефонній розмові чоловікові повідомили, що його матір повертається у Стамбул, аби звідти летіти до Нігерії. Причина – недостатня кількість коштів із собою.

Жінка прилетіла до сина та його родини на кілька тижнів. Шон одружений з українкою, вони мають спільну дитину.

Родині жінки також пояснили, що прикордонники могли завернути жінку, якщо її присутність може "становити небезпеку для країни".

Романа та Шона запросили для роз’яснення обставин у "Бориспіль". За словами Романа, прикордонники таки погодилися впустити жіну в Україну. Син Шон підписав потрібні папери, у яких ішлося, що він бере на себе фінансові зобов'язання з утримання матері на території України.

Однак це сталося вже тоді, коли жінка перебувала в аеропорті у Стамбулі. Оскільки її вислали з України, паспорт перебував на руках у працівників авіакомпанії. 

Коли українські прикордонники все-таки погодилися впустити жінку, з'явилося ще кілька проблем.

Прикордонна служба надіслала авіакомпанії листа, у якому йшлося про зміну рішення. Роман із колегою намагалися додзвонитися до офісу компанії, яка надавала послуги перевізника, навіть дзвонили мамі Шона і просили дати трубку працівникам аеропорту. Ніхто на це не зважав і розмовляти з жінкою, яку виставили з країни, не хотів.

Коли все-ж таки вдалося додзвонитися до авіакомпанії, лишалося 10 хвилин до вильоту зі Стамбула і жінку висаджувати з літака відмовилися.

"Я намагався отримати хоч якесь підтвердження від прикордонників, що у випадку, коли вона прилетить знову, її все-таки впустять. Мені ніхто нічого не обіцяє. Там говорять, що немає сенсу обіцяти, якщо у неї є паспорт, віза і так далі, її впустять. Уже один раз впустили (ірон.)", – розповів Роман.

Чоловік пригадав, що як громадянин США до отримання посвідки близько 20 разів в'їжджав в Україну і жодного разу про наявність тисячі доларів готівкою не йшлося.

На його думку, ця норма слугує можливістю поводитися із людьми так, як вчинили з мамою його колеги, а також може бути приводом для отримання додакових фінансових виплат від пасажирів на адресу працівників прикордонної служби. 

Інший випадок стався у "Борисполі" 14 серпня. Австралієць провів в аеропорті 5 годин без їжі та води, бо не роздрукував бронь готелю.

Показати бронь з гаджета можна в будь-якій нормальній країні світу. В Україні від нього вимагали паперову роздруківку.

"Обіцяли завернути і казали, що не мають принтера, а тоді таки зробили послугу, пішли на поступки, змилувалися сердечні люди — знайшли принтер і роздрукували йому нещасну бронь. За гроші, звісно", – розповів на Facebook засновник Ukraїner Богдан Логвиненко.

Наталія Вуйтік, УПpowered by lun.ua