Оксфорд, Кембридж та ще низка університетів Лондона попередили прем’єра Великої Британії Терезу Мей, що її плани шкодять освітньому сектору, який виробляє 73 мільярдів доларів на рік для економіки.
![]() |
Оксфорд, Кембридж та низка вишів Лондона скаржаться, що втратять кадри з ЄС |
Про це вони написали у спільному зверненні Russell Group (елітарна група взаємодії 24-х престижних університетів Великої Британії, – ред.) щодо переговорів з приводу планів виконання Brexit, яке цитує The Independent.
Виші закликають прем'єр-міністра відмовитися від плану, щоб кожен громадянин ЄС подав заявку на свій статус у Британії, а натомість просять надати тисячам людей, які постійно проживають у країні, автоматичне право залишитись.
Також університети вимагають переосмислення плану позбавляти деяких громадян ЄС права залишатися у Британії, якщо вони виїжджали з країни на понад 2 роки.
Всього виші озвучують 10 пунктів, які "потребують більшої ясності".
"Ця нестача ясності викликає серйозне занепокоєння громадян ЄС у наших університетах і впливає на нашу спроможність залучати талановитих співробітників з ЄС", – йдеться у зверненні.
В університетах Russell Group зараз працює близько 25 000 співробітників з інших країн ЄС.
"Вони проводять високоякісне навчання та здійснюють найсучасніші дослідження. Ми цінуємо наших колег з ЄС і хочемо, щоб вони залишилися.
Немає підстав, щоб особи та сім'ї, які вже забезпечили постійне проживання, автоматично не отримували новий статус", – пояснює представниця компанії Джессіка Коул.
Провідні науковці вже давно висловлюють побоювання щодо "відтоку мізків" у секторі вищої освіти із країни після Brexit. За офіційними даними, у 2016 році більше 1300 вчених із країн ЄС залишили університети Великої Британії.