Як правильно спілкуватися із людьми, які не чують – 12 порад

6281
30 серпня 2017

Людина, яка чує, може порозумітися із тим, хто з різних причин втратив слух.

Людина, яка чує, може порозумітися із тим, хто з різних причин втратив слух. Фото SergeyNivens/Depositphotos

Навіть якщо зустріч відбувається вперше, бар’єри спілкування можна легко подолати, якщо правильно налаштуватися на розмову.

Головне – не виділяти людей із погіршеним або відсутнім слухом, не намагатися показати їм, ніби "щось не так", йдеться на The Independent.

Реклама:

Автори видання проаналізували проект, у якому люди із глухотою поділилися та запитаннями, які їх ображали й дратували, та які постійно лунають у їхній бік.

Серед таких питань опинилися: а ви можете водити авто? Ви можете читати і писати? Чи потрібен вам інвалідний візочок в аеропорті? Ви можете мати секс?

Важливо розуміти, що є різні ступені ураження слуху – повна глухота не єдиний варіант його втрати. Є також туговухість, коли відчуття слуху хай і слабке, але лишається.

Багато людей, які не чують, легко читають по губах. Крім того, імплантація та використання слухових апаратів допомагають людям із вродженими чи набутими вадами слуху.

Щоб спілкування із людьми, які не чують, не викликало дискомфорту для обох сторін, Британська асоціація глухих підготувала 12 практичних порад.

Реклама:Реклама: