Як правильно спілкуватися із людьми, які не чують – 12 порад

Людина, яка чує, може порозумітися із тим, хто з різних причин втратив слух.

Людина, яка чує, може порозумітися із тим, хто з різних причин втратив слух. Фото SergeyNivens/Depositphotos

Навіть якщо зустріч відбувається вперше, бар’єри спілкування можна легко подолати, якщо правильно налаштуватися на розмову.

Головне – не виділяти людей із погіршеним або відсутнім слухом, не намагатися показати їм, ніби "щось не так", йдеться на The Independent.

Автори видання проаналізували проект, у якому люди із глухотою поділилися та запитаннями, які їх ображали й дратували, та які постійно лунають у їхній бік.

[L]Серед таких питань опинилися: а ви можете водити авто? Ви можете читати і писати? Чи потрібен вам інвалідний візочок в аеропорті? Ви можете мати секс?

Важливо розуміти, що є різні ступені ураження слуху – повна глухота не єдиний варіант його втрати. Є також туговухість, коли відчуття слуху хай і слабке, але лишається.

Багато людей, які не чують, легко читають по губах. Крім того, імплантація та використання слухових апаратів допомагають людям із вродженими чи набутими вадами слуху.

Щоб спілкування із людьми, які не чують, не викликало дискомфорту для обох сторін, Британська асоціація глухих підготувала 12 практичних порад.

Коли спілкуєтеся з людиною із обмеженим слухом, пам'ятайте, що вона може читати по губах. Говоріть повільно, чітко артикулюйте.

Розмовляйте зрозумілою мовою, не використовуючи абревіатур, не скорочуючи речення. Будьте готові до того, що сказане можливо доведеться повторити.

Навіть якщо людина гарно читає по губах, вона "відловлює" менше половини сказаного у потоці мовлення. Тому краще також не уникати міміки та жестикуляції у спілкуванні.

Не старайтеся занадто – не говоріть дуже повільно, не перебільшуйте із рухами тіла, тому що це тільки ускладнить спроби людини, яка не чує. зрозуміти вас.

Встановлюйте зоровий контакт, дивіться просто на людину. Не відвертайтеся від неї, не затуляйте рукою обличчя. Краще також потерпіти і не палити.

Не забувайте почекати, коли людина на вас подивиться, перш ніж почати спілкуватися із нею.

Не стійте спиною до світла чи вікна. Ваше обличчя повинно бути добре видно.

У спілкуванні переходьте одразу до суті.

Спробуйте поставити себе на місце людини, яка не чує – не кажіть "угу", коли згодні, а кивайте.

Не кричіть.

Розслабтеся і будьте чемні. Якщо не має сильної потреби, краще також не писати, але якщо "застрягли" – це може допомогти.

Якщо спілкуєтеся із людьми з вадами слуху регулярно – виділіть трохи часу, аби навчитися хоча б кількох знаків мови жестів.

Реклама:

Головне сьогодні