Папа Римський, Ілон Маск і ще 4 спікери TED про те, як не боятися майбутнього. ВІДЕО
Перейматися тим, що чекає на людину у майбутньому – природньо, однак перспектива не знати, чи далі буде щось хороше, чи погане, може викликати сильне відчуття страху та тривоги.
Фото tedxibabangalore.com |
Фахівці вважають, що не варто аж так перейматися тим, що відбуватиметься, тому що ніхто на 100% не може передбачити завтрашній день, йдеться на The Huffington Post.
Вони також рекомендують намагатися візуалізувати прийдешнє, уявляти та осмислювати його – це допоможе уникнути паніки перед невідомим.
Якщо ж тривога за майбутнє все-таки виникає, краще спробувати розслабитися, зробити кілька глибоких вдихів та видихів, піти на прогулянку, послухати музику або зробити будь-яку іншу справу, здатну відволікти від почуття тривоги.
Ще один спосіб подолати цей страх – послухати і подивитися відео промов TED.
Футуристи, винахідники, біологи та духовні наставники розповіли, що чекає на нас у майбутньому, як його можна спланувати та який напрямок для себе потрібно обирати.
Енеб Джейн: Чому варто уявляти різні варіанти майбутнього?
Футурологиня Енеб Джейн допомагає візуалізовувати прийдешнє.
Проекти Джайн переконують у тому, чому важливо боротися за майбутнє, якого ми хочемо. Цьому питанню також присвячений її виступ.
Ілон Маск: Майбутнє, яке ми будуємо і прокладаємо
Винахідник Ілон Маск розповідає про один зі своїх проектів прокладання тунелів під Лос Анджелесом та про свої мотивації розвинути життя на Марсі у розмові із куратором TED Крісом Андерсоном.
Папа Римський Франциск: Чому гідне майбутнє потрібно будувати разом
"Ніхто з нас – не острів, не автономне й незалежне "я", відділене від решти. Ми можемо збудувати майбутнє лише стоячи пліч-о-пліч. Рідко про це задумуємося, але все пов'язане між собою. Ми маємо відновлювати наші зв'язки, – розповідає Папа Римський у своїй промові на TED.
Майбутнє людства – не тільки в руках політиків, визначних лідерів чи великих компаній. Так, вони справді несуть чималу відповідальність. Але майбутнє насамперед у руках тих людей, які бачать в іншій людині її "я" і сприймають себе як частину "нас". Ми всі потребуємо одне одного".
Гаррі Каспаров: Не бійтеся "розумних машин", працюйте з ними
Шахіст Гаррі Каспаров вважає, що потрібно подолати свій страх перед новими технологіями, які неодмінно з'являться у майбутньому.
Замість побоювань, люди повинні оволодіти "інтелектуальними машинами", аби перетворити свої мрії на реальність.
Еллен Йоргенсен: Що потрібно знати про CRISPR
Біологиня Еллен Йоргенсен у досліджує технології редагування геномів CRISPR.
CRISPR (Короткі паліндромні повтори, регулярно розташовані групами) – це прямі повтори та унікальні послідовності в ДНК бактерій, що розділяють їх. Ці послідовності спільно з асоційованими генами забезпечують захист клітини від чужорідних генетичних елементів.
Міфам і правдивим фактам про CRISPR присвячений її виступ на TED.
Джонатан Сакс: Як дивитися у майбутнє без страху
Рабин Джонатан Сакс у своєму виступі запитує: "Чи є щось, що може зробити кожен із нас, щоб мати можливість дивитися у майбутнє без страху?".
Духовний провідник розповідає про три конкретних способи переходу від політики "я" до політики "всіх нас разом".