Працівники 3 вишів за гроші допомагали відрахованим іноземцям лишитися в Україні

958
19 жовтня 2017

Посадовці трьох столичних ВНЗ незаконно продовжували терміни перебування в Україні для відрахованих студентів-іноземців.

Фото belchonock/Deposithotos

Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Києва.

На системному хабарництві правоохоронці викрили заступника декана факультету по роботі з іноземними громадянами НМУ ім. Богомольця, інспектора сектору по роботі з іноземними студентами Університету державної фіскальної служби та директора міжнародного центру Європейського університету.

Працівники цих трьох вишів вимагали гроші від студентів-іноземців, яких відрахували з університетів, пропонуючи допомогти у вирішенні проблеми скасування дозволу на тимчасове перебування на території України.

Троє посадовців столичних ВНЗ домовлялися й оформлювали іноземних громадян та студентів-іноземців, які були відраховані з навчальних закладів України, на підготовчі курси різних університетів.

Іноземці не відвідували ці курси, однак безпідставно продовжували термін перебування на території України.

За оформлення 6 місяців таких курсів службовці вищих навчальних закладів вимагали від 600 до 800 доларів США.

"Вказані посадовці затримані в порядку ст. 208 КПК України. Наразі затриманим особам прокуратурою міста Києва готується повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжного заходу.

Відомості про вчинене кримінального правопорушення внесено до ЄРДР за ч. 4 ст. 368-3 КК України "Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми", – йдеться у повідомленні київської прокуратури .

Зловмисників можуть покарати ув'язненням від 3 до 7 років із позбавленням права обіймати посади на термін до 3 років, з конфіскацією майна.powered by lun.ua