Австрія заборонила жінкам носити нікаб і бурку в громадських місцях

2138
2 жовтня 2017

З 1 жовтня в Австрії заборонили носити елементи одягу, які повністю затуляють обличчя нікаби і бурки.

Фото belchonock/Depositphotos

Відповідно до заборони, головний убір не повинен закривати обличчя від лінії волосся до підборіддя, повідомляє ВВС.

Крім бурки (паранджі, що закриває все тіло і голову, а для очей має невеликий проріз або сітку) та нікабу (головного убору, який залишає відкритими тільки очі), у громадських місцях жінкам заборонено носити медичні та клоунські маски, балаклави та респіратори.

Якщо для масок є медичні показання, їх одягають для виконання професійних обов'язків чи під час масових гулянь.

Попри те, що нікаб і бурку носить лише близько 150 жінок в Австрії, новий закон, за словами урядовців, має захистити традиційні цінності країни.

Несхвально на заборону відреагувала не тільки громада мусульман Австрії, а й туристичні оператори, які нарікають на те, що нововведення відлякає туристів із арабських країн.

Нагадаємо, у Норвегії хочуть заборонити хіджаб та нікаб у дитсадках, школах та університетах, тому що він ускладнює спілкування між учителями й учнями.

Раніше стало відомо, що у німецькій Баварії можуть заборонити жінкам носити хіджаб та нікаб у держустановах, школах, університетах, на виборчих дільницях, за кермом – скрізь, де зовнішній вигляд людини може бути способом її ідентифікації.

У вересні 2011 року такий крок зробила Франція, ставши першою країною Європи, яка на офіційному рівні заборонила публічно носити нікаб.

У Бельгії аналогічну заборону запровадили того ж року. Скандали із відмовою в громадянстві мусульманкам у Швейцарії набули розголосу уже у 2016-му році.

На хвилі офіційних обмежень мусульманського одягу в Європі у 2011-му, неприємні інциденти траплялися й у США, наприклад, коли у жінок у закритому одязі не пустили до парку атракціонів у Нью-Йорку.

Попри заборони, для мусульманських дівчаток створюють ляльок без обличчя, котрі відповідають правилам їхньої віри.

Мусульманка Стефані Курлоу стала першою у світі балериною у хіджабі. Пізніше 22-річна Нур Тагурі у хіджабі вперше знялася для Playboy.

Її ровесниця, 22-річна Емі Роко із Саудівської Аравії, викладає в Instagram відео, в яких висміює стереотипи про жінок, що носять нікаб.

А блогерка з Тегерану збирає знімки іранок, які руйнують стереотипи про нещасних та безправних жінок у хіджабі.powered by lun.ua