Чому у Великій Британії пропонують заборонити блискітки
На перший погляд нешкідливі блискітки, які використовуються для розваг та у декорі, завдають серйозних збитків довкіллю.
Фото Iniraswork/Depositphotos |
Саме тому науковці Великої Британії запропонували заборонити їхнє виробництво, йдеться на The Independent.
Річ у тому, що блискітки виготовляють із пластику, а маленький розмір робить їх екологічно небезпечними – особливо для Світового океану.
"Як на мене, потрібно повінстю заборонити виготовлення і використання блискіток, тому що це мікропалстик", – пояснила екологічний антрополог Університету Мессі, доктор Трісія Фарреллі.
Мікропластиком називають фрагменти цього матеріалу, розміром до 5 міліметрів у довжину.
[L]Його небезпека у тому, що потрапляючи у навколишнє середовище, він становить сильну небезпеку для мешканців Світового океану, оскільки вони випадково споживають його зі звичною для себе їжею.
Фахівці знаходили мікропластик у всіх – від планктону до китів. У багатьох випадках наслідки потрапляння його в організм були фатальними.
Британські науковці наводять статистику, що пластик знаходили у шлунку однієї з трьох виловлених риб у країні.
Кількість мікропластику у Світовому океані, за різними оцінками, становить 51 трильйон фрагментів.
З огляду на дослідження наукоаців, у Британії хочуть заборонити мікропластик уже у 2018 році.
Щоб уберегти Світовий океан від пластику, природоохоронна організація Грінпіс зняла рекламу, альтернативну до відомого новорічного відео кока-коли.
Цим роликом Грінпіс хотів показати – щохвилини у Світовий океан потрапляє пластику стільки ж, скільки може вмістити одна вантажівка із реклами "Свято наближається".