У МОН стверджують, що виші не припиняють навчання через проблему з опаленням

2558
19 січня 2018

Жоден із вищих навчальних закладів в Україні не припинив навчального процесу через проблему енергоефективності.

Фото belchonock/Depositphotos

Про це заявив перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, повідомляє Інтерфакс.

"Відповідно до закону "Про вищу освіту" у новій редакції, положення про освітній процес затверджується вченою радою навчального закладу. Воно містить, зокрема, графік навчального процесу. Цей графік може бути різним. І наші вищі навчальні заклади відходять від практики, коли канікули тривають понад два місяці, – сказав Ковтунець.

Тому вони планують цей навчальний процес, щоб оптимально використовувати ресурси. Але проблема енергоефективності є, ми її вирішуємо".

У МОН також наголошують, що згідно з чинним законодавством, за будь-яких умов, у тому числі кліматичних, заклад вищої освіти не може підміняти аудиторне навчання дистанційним.

"Заклад вищої освіти в межах власної академічної автономії може сам визначати послідовність, коли і які форми роботи будуть застосовуватись. Однак, як би заклад не структурував навчання, кількість запланованих аудиторних годин має бути одна й та ж. Тобто можливе перенесення позааудиторних занять на зимовий період, а аудиторних – на весняний та літній без втрат для навчання", – повідомляє прес-служба МОН.

МОН повідомляє, що спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) узгодило основні питання щодо покращення енергоефективності університетів та оновлення їхнього наукового обладнання.

Загальна вартість проекту – 160 млн євро. Зараз починається перша черга, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання.

Загалом під час першого етапу роботи планують здійснити майже в 150 будівлях таких вишів:

  • Національний технічний університет "Львівська політехніка",
  • Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка,
  • Чернігівський національний технологічний університет,
  • Сумський державний університет,
  • Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова,
  • Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут",
  • Вінницький національний технічний університет.

Раніше повідомлялося, що виші розпускають студентів через проблеми зі сплатою за опалення.

Відомо, що студентів КНУ імені Тараса Шевченка звільнили від аудиторних занять до березня, на формат дистанційного навчання на зимовий період перейшов ЛНУ "Львівська політехніка".

За даними "Української правди. Життя", аналогічна ситуація є у вищих навчальних закладах Тернополя, Чернівців, Дніпра та Одеси.

powered by lun.ua