Нагодувати і розчистити сніг: мешканці Прикарпаття рятують лелек від морозів. ФОТО
В Україну повернулись лелеки, а тут холодно й морозно.
Мешканці Прикарпаття намагаються вратувати птахів, пише місцеве видання "Курс".
Лелеки в селі Пукасівці. Фото Галини Марунчак. |
По всьому регіону місцеві намагаються допомогти лелекам, які замерзають і не можуть роздобути харч під сніговим покровом.
Люди обмінюються в соцмережах інформацією та організовуються для порятунку птахів.
У Городенці, поблизу якої осіла ціла колонія на сотня бузьків, птахам допомагають вчитель біології Микола Болотенюк з учнями та небайдужі містяни.
Люди збирають для лелек рибу, м'ясо, субпродукти,повідомляє місцева газета "Край".
Фото Галини Марунчак |
Калушан закликають підгодувати птахів, які тримаються неподалік автозаправки на вул. Козоріса.
Майже півсотні лелек потребують допомоги в селі Пукасівці Галицького району.
Птахів помітили в Крилосі, Блюдниках і на Замковій горі в самому Галичі.
18 березня небайдужі мешканці Коломиї розчистили від снігу велику ділянку землі для птахів. Того ж дня на неї прилетіли лелеки.
Фото Ліди Михайлюк. |
Коломияни збирають для птахів харч і просять випадково їх не відлякати.
"Якщо раптом у вашому місті, селищі чи селі є вже лелеки і вони зараз потерпають від холоду та снігу, просимо за можливості сховати їх в якесь (навіть не опалювальне) приміщення, дати їсти риб'ячі голови чи шматочки м'яса краще прісноводних риб, чи дрібних карасиків, або субпродукти птахівництва (курячі голови, шийки, серця чи печінку), чи ще (якщо не шкода) шматочки курячого або нежирного м'яса яловичини, а також поставити ємкість з водою.
На жаль, лелеки не завжди такі мудрі, як ми думаємо, і бажання прилетіти швидше додому і зайняти своє гніздо призводить до того, що вони потрапляють у такі несприятливі обставини, як сьогодні та наступні кілька днів! Також не забуваймо підгодовувати у ці дні ще й дрібних горобиних птахів: синиць, зеленяків, зябликів, дроздів тощо! Давайте допоможемо разом птахам пережити ці екстремальні для них дні!" – закликає Львівський клуб орнітологів.
Фото: "Курс" |
Заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника Віталій Грищенко уважно відстежує ситуацію з лелеками, відколи перші птахи з'явилися в Україні 13 березня. Фахівець закликає не перестаратися й по можливості обмежитися підгодівлею птахів.
"Зараз міграція практично припинилася. Лелеки або відкочовують назад, або намагаються "перезимувати" негоду в більш-менш сприятливих місцях. Ситуація для птахів досить кепська, але й надміру драматизувати її не слід. Лелеки значно міцніші, ніж ми про них думаємо", – пише орнітолог.
Грищенко просить не поспішати ловити й тягнути птахів додому.
"Ці птахи цілком здатні пережити кілька днів морозів, аби була їжа. Забирати лелек варто лише в тому разі, якщо їм зовсім непереливки – птахи не можуть злетіти, зовсім ослабли і т. п. Якщо ж вони почувають себе більш-менш нормально, краще їх не чіпати, а обмежитися підгодівлею", – радить орнітолог.
Українське товариство захисту птахів також повідомило, що на угіддях біосферного заповідника "Асканія-Нова" в Херсонській області скупчилися 14 тисяч сірих журавлів.
Нинішня негода затримує мігруючих птахів по дорозі на північні болота.
Ділянка, ні якій перебувають журавлі, не може прогодувати таку чисельність, а птахи триматимуться там ще кілька днів.
У місцевих господарств терміново придбали 5 тонн кукурудзи, які допоможуть птахам протриматися до сприятливих умов.
Працівники заповідника підгодовуватимуть птахів на вільних від рослинності місцях, де птахи збираються на ночівлю.
Зерно розсипатимуть дозовано, щоб не привабити копитних, які також можуть "допомогти" його з’їсти або перетоптати.
Для перебування журавлі обрали одне з затишних місць заповідника — Великий Чапельський під.