Більше не "на все життя": вчені випадково знайшли спосіб безслідного видалення тату

5021
9 березня 2018

Люди часто задумуються над тим, аби зробити татуювання. Чи то щоб закарбувати момент, чи щоб "бути в тренді".

Багатьох від цього вчинку зупиняє той факт, що потім тату буде важко видалити – метод лазерної хірургії є дорогим, трудомістким і часто дає далекий від ідеального результат.

І от нещодавно французькі імунологи випадково знайшли метод, який допоможе безслідно видаляти татуювання, й описали його у науковому виданні The Journal of Experimental Medicine.

Багатьох від нанесення тату зупиняє те, що потім його буде важко видалити. Фото derepente/Depositphotos

Першочергово дослідження проводилося щодо знешкодження бактерії дифтерії на потомстві генетично модифікованих мишей.

В ході експериментів піддослідним у хвости вводили заражені клітини забарвлені спеціальними флуоресцентними чорнилами та вивчали ці ділянки під мікроскопом.

Вчені дійшли висновку, що коли забарвлені клітини гинуть, то вивільняють фарбу, яку зберігали до цього.

При цьому частинки пігменту є досить великими і не здатні проникати безпосередньо у лімфатичні судини, які є фільтрувальним комплексом організму.

Однак фарба потрапляє до інших клітин – макрофагів (клітин імунної системи, які ідентифікують і поглинають сміття, мікроби та інші сторонні тіла) – і таким чином "застрягає" у шкірі.

Саме це, на думку імунологів, і робить татуювання такими стійкими.

Провідна авторка дослідження Сандрін Генрі з Французького національного інституту здоров'я та медичних досліджень пояснює, що "якщо тимчасово загальмувати функції макрофагів шкіри, то фрагменти частинок пігменту не будуть поглинатися макрофагами, а почнуть поступово "стікати" по лімфатичних судинах, що забезпечить абсолютно безслідне видалення татуювань".

Вона та її колеги надалі планують об'єднатися з дерматологами та розробити метод, який дозволить доставляти генетичні "інструкції" до імунних клітин.

Це дослідження може бути особливо корисним для видалення маленьких татуювань. Фото lena_vl/Depositphotos

Імунолог з Університетського коледжу Лондона Саймон Йона переконаний, що у поєднанні зі звичайними підходами, зокрема лазером, це дослідження справді забезпечить краще видалення небажаних татуювань.

"Це може бути особливо корисним для видалення маленьких татуювань у чітко визначеному місці", – цитує вченого Scientific American.